weby pro nejsevernější čechy

Ve vodě, na kole, po svých… (s Houmrem v roce 2013)

Sobota 3. srpna 2013, výběžek dlouho ozdobený plakáty se stahuje směrem k Jiříkovu, kde na tradičním místě začíná jubilejní, už dvacátý ročník Houmrova triatlonu.

Vyrazil jsem raději dřív, ale i letos všechno absolutně v pohodě – obří parkovací prostor v blízkosti areálu, vše na svém místě, lidí kvanta, a hlavně to počasí… O to větší obdiv těm, kteří se vrhají do soutěžení, to, co ukazují teploměry hned od rána, je takřka vražedné.

V určenou hodinu se z pódia ozve výzva k soutěžícím. Nastupuje stará garda včetně Čtvrtníčkových, zazní vzpomínání, slovo starosty (který sám také soutěží) i instrukce od rozhodčího. Poté průvodem za mažoretkami a orchestrem k vodě. Postupně všechny kategorie naskáčou do vody a poté na kole, tudíž úprk zpět do areálu, kde se běhá.

Výsledky už najdete na webovkách triatlonu, něco o závodění najdete u „kočičího“ institutu, fotky se objevují všude možně na FB. Co dodat? Snad jen to, že rozumím náročnosti takovou monstrakci zorganizovat a dbát o její správný průběh. Ale aby na mě někdo vřískal, že někam nemám lézt a odněkud mám vypadnout, tomu už jsem fakt dávno odvykl a nejsem na to zvyklý… Odpolední hudební část jsem ke své pramalé radosti musel vynechat kvůli řadě ostatních akcí, takže jestli někdo z redakce má z nějakého vystoupení pár obrázků, nemám tušení.

Takže nejprve objektivem Jakuba Trmala:

A oč méně slov o závodu, o to více fotek i ode mne:

Rok 2012 ->, rok 2011 ->

Tagy