Basketbal – starší minižákyně U13 TJ Slovan Varnsdorf vs Válečnice Děčín (únor 2022)

V sobotu 12. února 2022 se v tělocvičně na Národní ve Varnsdorfu hrála další dvě utkání oblastní soutěže starších minižákyň U13 (12. kolo), dívky domácího Slovanu nastoupily proti Válečnicím Děčín.

V půli prvního utkání to vypadalo slibně, ale zjevně to nedopadlo:

Na oddílovém webu:

TJ Slovan Varnsdorf : Válečnice Děčín 43 : 46 (11:5, 11:10, 15:10, 6:21)
Rovnocenný soupeř, se kterým jsme po utkáních v Děčíně měli bilanci 1:1. První tři čtvrtiny naše děvčata vyhrála, ale poslední čtvrtinu neudržela výsledek a o 12ti bodový náskok přišla. Škoda, že naše hráčky neproměnily několik tutových šancí ať už z nájezdu nebo pod košem. Válečnice se projevily jako opravdové bojovnice, nevzdaly to a bojovaly až do posledního písknutí.
Body: Keslerová 9, Činková T. 7, Šišuláková 6, Jindrová 6, Kuníková 6, Drančáková 4, Jägrová 3, Kahounová 2, Hájková 0, Javůrková 0, Kalvachová 0, Hradecká 0
TH: 21/9

TJ Slovan Varnsdorf : Válečnice Děčín 48 : 51 (24:4, 10:19, 13:9, 1:19)
I druhé utkání se vyvíjelo stejně. První čtvrtinu varnsdorfská děvčata jednoznačně vyhrála 24:4, druhou druhá pětka prohrála, ale stále náš tým vedl. Před závěrečnou čtvrtinou jsme vedli o 15! bodů, ale v poslední čtvrtině jsme dali pouze 1 bod a nedokázali jsme ubránit děčínské hráčky. Válečnice tedy opět těsně vyhrály.
Z těchto dvou proher by si naše hráčky měly vzít ponaučení, že nikdy není nic ztraceno a bojovnost a vzájemně povzbuzování se má smysl. Každá na hřišti musí chtít hrát a bojovat.
Body: Jindrová 14, Keslerová 10, Šišuláková 6, Činková T. 4, Jägrová 5, Kuníková 4, Drančáková 3, Kalvachová 2, Hájková 0, Javůrková 0, Hradecká 0, Kahounová 0