Basketbal – mladší minižáci U12 TJ Slovan Varnsdorf vs BA Lynx Liberec (únor 2022)

V sobotu 19. února 2022 ze ve varnsdorfské sportovní hale utkal dvakrát tým mladších minižáků U12 TJ Slovanu Varnsdorf v 10. kole oblastní soutěže skupiny A s celkem BA Lynx Liberec.

Nějak není co na lednovém textu měnit, utkání probíhalo totožně – „Kluci měli od první chvíle nad hostujícím soupeřem jasně navrch. … Skóre za první čtvrtinu vyskočilo radostně vysoko. Před poločasem byl poměr košů ze strany soupeře poněkud stlačen, ale pořád to vypadalo dobře.

Na oddílovém webu:

TJ Slovan Varnsdorf – BA LYNX Liberec 101 : 41(29 : 2, 20 : 15, 24 : 12, 28 :12)

V posledním zápase základní skupiny jsme hostili celek z Liberce, který ovšem přijel v nekompletní sestavě a s menším počtem hráčů. Od úvodních minut ovládli domácí vývoj utkání, když těsnou osobní obranou donutili soupeře k častým chybám a ztrátám. Jen ojediněle se podařilo hostujícím hráčům ohrozit koš domácích. Naši hráči tak měli dostatek prostoru vyzkoušet si některé nacvičené kombinace. I přes vysokou výhru mohla být naše obrana v některých úsecích střetnutí pozornější.

Body: Turánský 24, Hrabák 20, Syrový 16, Zirm 12, Boháček 10, Kouba 8, Pípa 6, Schejbal a Salvetr po 2, Martínek 1, Heteš, Němec a Micinský 0.

Fauly: 6

Šestky: 10/1

TJ Slovan Varnsdorf – BA LYXNX Liberec 113 : 21(40 : 4, 22 : 11, 27 : 2, 24 : 4)

Ve druhém zápase podali naši hráči kvalitnější výkon v obraně. Soupeř měl prostoru ještě méně, a proto je vítězství výraznější. V tomto zápase naši hráči dobře bránili, což ocenilo i početné publikum, kterému za dosavadní podporu děkujeme.

Tímto zápasem skončila základní část soutěže. Naši hráči skončili na 2. místě ve skupině A s bilancí 12 výher a 4 porážek (skóre 1168 : 677). Na základě rozhodnutí STK postupuje naše družstvo mladších minižáků do finálové skupiny, kde se spolu s Děčínem a Chomutovem utká o konečné pořadí v celé soutěži. Zápasy s Brandýsem ze skupiny se započítávají i do finálové části. Můžeme se tak těšit na další zápasy s těžšími soupeři.

Body: Syrový 20, Pípa 18, Turánský 17, Hrabák 16, Boháček 11, Martínek 8, Heteš a Zirm po 6, Kouba 5, Micinský, Schejbal a Salvetr po 2,