Basketbal – nejmladší minižactvo U11 – TJ Slovan Varnsdorf vs. BK Teplice B (únor 2022)

V sobotu 26. února 2022 se ve Varnsdorfu v tělocvičně Základní školy Edisonova hrálo 6. kolo přípravné části basketbalové soutěže nejmladšího minižactva U11. Na palubovku nastoupila drobotina oddílů TJ Slovan Varnsdorf, Válečníci Děčín B, BK Teplice B.

Dopoledne domácí s Děčínem (výsledek už je na webu federace 18:33 – 8:4, 8:17, 16:21), poté Děčín vs Teplice (24:61) a nakonec VDF proti Teplicím (41:42, viz foto).

Na oddílovém webu:

TJ Slovan Varnsdorf  –  Válečníci Děčín B  18 : 33  (8 : 4, 0 : 13, 8 : 4, 2 : 12)

V dalším utkání hostili nejmladší minižáci soupeře z Děčína. Vstup do utkání vyšel lépe našim hráčům, kteří slušně bránili, dokázali kombinovat a několikrát úspěšně skórovali. Obdobně se dařilo této pětce i ve třetí čtvrtině. Ve druhém a ve čtvrtém úseku hry jsme se ale nedokázali vyrovnat s rychlostí a bojovností soupeře, a přestože jsme měli výškovou převahu, soupeř nás jasně přehrával. V těchto úsecích jsme vyšli naprázdno i střelecky.

BK Teplice B  –  TJ Slovan Varnsdorf  42 : 41  (12 : 10, 12 : 12, 3 : 13, 15 : 6)

Velmi zajímavé utkání. Tepličtí hráči jasně přehráli družstvo z Děčína (61:24) a očekávalo se tedy jejich bezproblémové vítězství nad našim družstvem. Ale ouha. Od úvodních minut naši hráči bojovali, dařilo se jim i střelecky a výsledkem bylo překvapivé vedení v úvodu poslední čtvrtiny o 10 bodů. V závěru utkání jsme zkušenější hráče soupeře nedokázali ubránit a v samotném závěru jsme trochu nešťastně o vedení přišli. Pochvalu zaslouží všichni hráči za odvedený výkon a věříme, že si z utkání odnesli i zkušenost – hrát se dá s každým, ale musíme bojovat.