Basketbal – mladší minižáci U12 TJ Slovan Varnsdorf vs Válečníci Děčín (duben 2022)

V neděli 3. dubna 2022 se ve varnsdorfské sportovní hale utkal dvakrát tým mladších minižáků U12 TJ Slovanu Varnsdorf v 1. kole OP sk. 1. – 4. s celkem Válečníci Děčín.

Tentokrát si kluci nějak nevěděli rady a hrozně to drhlo.

Na oddílovém webu:

TJ Slovan Varnsdorf – Válečníci Děčín 42 : 71 (9 : 14, 12 : 22, 15 : 14, 6 : 21)

Hostující tým patří dlouhodobě v kategorii minižáků ke špičce v republice. Účast na Národním finále v minulé sezóně v kategorii U11, a mnoho odehraných zápasů na různých turnajích přináší jeho hráčům mnoho zkušeností, které naši kluci postupně sbírají až v letošní sezóně. Úvod utkání byl poznamenán několika zbytečnými chybami a ztrátami. Soupeř byl rychlejší, pohotovější a důraznější při získávání míčů v soubojích. Laciné chyby v obraně a špatné přihrávky dovolily hostujícím hráčům snadno skórovat. Nakrátko ve třetí čtvrtině svitla naděje, že se průběh utkání podaří změnit, ale v závěrečné čtvrtině jsme se k chybám opět vrátili.

Body: Turánský 16, Syrový 8, Němec 5, Svatek a Boháček po 4, Hrabák a Zirm po 2, Heteš 1, Martínek, Salvetr, Micinský a Kouba 0

Fauly: 15

Šestky: 20/6

Úvod a průběh druhého utkání byl jiný. Naši hráči se od počátku vyvarovali laciných ztrát, zodpovědně bránili a dokázali se prosadit pod vlastním i soupeřovým košem. V průběhu celého utkání jsme stále vedli (s výjimkou 2.min. čtvrté čtvrtiny 47:48). I v dramatickém a napínavém závěru jsme udrželi soustředění a dokázali vždy odpovědět na soupeřův koš. A za tento výkon byli hráči odměněni cenou a překvapivou výhrou. Poděkování patří všem hráčům za předvedený výkon. A také divákům za důležitou podporu.

Body: Němec 12, Svatek, Boháček a Syrový po 10, Turánský 9, Hrabák, Zirm, Martínek a Kouba 2, Salvetr, Micinský a Heteš 0