weby pro nejsevernější čechy

Muzeum Rumburk – betlémy, výstava, řezbaření a další(2022)

Přijměte pozvání na tradiční vánoční výstavu betlémů, která začíná v sobotu 26. 11. 2022 „Řezbařením v muzeu“ od 10.00 do 16.00 hodin.

Pozvání na letošní řezbaření přijali: manželé Havlíčkovi a Jaroslav Koděra z Mikulášovic, Jiří Martínek z Panského, Krzysztof Lis z Polska, Ladislav Süss z Varnsdorfu, Jana Kozáková z Rudné u Prahy. Poprvé se v rumburském muzeu představí řezbářka Dagmar Prokopová z Podkrkonoší a řezbář Jan Hybš z Brtníků.

Budete moci obdivovat zručnost paličkovaného umění Bělinky Dlouhé z Varnsdorfu a paní Andrey Beranové a jejích dvou dcer z Děčína.

Koupit si můžete papírové betlémy z nakladatelství Libuše a Roman Horáčkovi z Varnsdorfu. Nebude chybět keramika od Bohumily Egerové z Varnsdorfu a textilní technika „Patchwork“ od Zdeny Venclové.

Také děti si budou moci vyrobit drobnou radost.

Na vánoční výstavě budou poprvé prezentovány skleněné betlémy z Mini muzea skleněných betlémů Aleny Kortanové v Železném Brodě. Pan Zdeněk Sochor zapůjčil unikátní hutní betlém a patří k posledním tvůrcům hutních figurek v Železném Brodě, kde přes 30 let pracoval v podniku Železnobrodské sklo.

Prohlédnout si budete moci keramický betlém Simony Machorkové z Mikulášovic, papírové betlémy ze Spolku Jiříkovských betlémářů. Děkujeme také Severočeskému muzeu v Liberci p. o. a panu Václavu Janečkovi z Rumburku za zapůjčení betlémů pro letošní výstavu.

I letos nezapomeňte na pohádkové adventní čtení spisovatele Rostislava Křivánka v sobotu v podvečer 17. 12. 2022 od 17.00 hodin.

S pozdravem Kamila Lišková

Muzeum Rumburk

Tagy