Basketbal – starší minižáci U13 TJ Slovan Varnsdorf vs Válečníci Děčín (leden 2023)

V neděli 29. ledna 2023 ve varnsdorfské sportovní hale proti sobě nastoupila k dvojzápasu družstva starších minižáků U13 ve skupině A v 8. kole základní části oblastního přeboru – domácí TJ Slovan Varnsdorf proti týmu Válečníci Děčín.

První čtvrt úvodního západu ještě jakž takž vypadala, že by se mohlo jednat o vyrovnané klání. Leč Děčín je přes veškerou snahu domácích přece jen lepší, nůžky se rozevíraly čím dál víc.

Na oddílovém webu:

TJ Slovan Varnsdorf : Válečníci Děčín – 47 : 59 (8 : 5, 8 : 33, 18 : 11, 13 : 10)

Po více než měsíční pauze (naposledy doma Roudnice 17.12.) jsme opět nastupovali k soutěžnímu zápasu, ovšem se soupeřem z nejsilnějších. V úvodní čtvrtině jsme i přes řadu ztrát dokázali svou bojovností získat malý náskok. Ve druhé části se ale hra našeho týmu sesypala jako domeček z karet. Měli jsme velké problémy vyrovnat se s těsnou obranou soupeře a po laciných ztrátách jsme již jen ztráceli. Malou náplastí pak může být výkon ve druhé půli utkání, kdy se nám podařilo snížit náskok soupeře z 22 bodů v poločase na přijatelnějších 12.

Body : Syrový 10, Vítek 8, Turánský 6, Hrabák 5, Pípa, Svatek a Zirm po 4, Martínek, Němec a Heteš po 2.

TJ Slovan Varnsdorf: Válečníci Děčín – 38 : 81  (11 : 8, 12 : 23, 6 : 19, 9 : 31)

Jakoby hráči chtěli odčinit špatný výkon z druhé čtvrtiny prvního zápasu, když na ukazateli svítil v 6. minutě 1. čtvrtiny stav 11 : 0. Pak ale hosté dokázali po několika našich chybách bleskově zkorigovat. Vyrovnaný výsledek jsme ještě udrželi do 5. min. 2. čtvrtiny (21 : 20). Závěr ale opět patřil hostům. Ve druhé půli jsme již nedokázali spolehlivě překonávat obranu soupeře a vytvářet si dobré střelecké příležitosti. A když už jsme vystřelili, tak ukvapeně a nepřesně. Chyb bylo příliš mnoho.

Body : Pípa 11, Turánský 6, Vítek a Syrový po 4, Hrabák 3, Martínek, Kouba, Svatek, Šnek a Heteš po 2.