Basketbal – mladší žáci U14 – TJ Slovan Varnsdorf vs BA Tygři Louny (září 2023)

V sobotu 30. září 2023 ve sportovní hale ve Varnsdorfu nastoupili znovu mladší žáci U14 TJ Slovan Varnsdorf, tentokrát proti BA Tygři Louny.

Nadregionální liga, skupina A, 12. kolo. Během pár vteřin bylo jasné, že oproti minule představuje tygří tým podstatně vyzrálejšího soupeře. Celou první polovinu to bylo o fous, domácí kluci se nemohli soustředit, byli nepřesní a štěstí se v jejich prospěch přiklonilo vždy takřka v poslední vteřině. Ovšem ve druhé polovině, na které už jsem přítomen nebyl, zjevně došlo ke zlomu a stal se zázrak – nakonec 60:39 (20:18 / 31:30 / 45:37).

Výsledek na IG

Na oddílovém webu:
TJ Slovan Varnsdorf – BA Tygři Louny 60 : 39 (20 : 18, 11 : 12, 14 : 7, 15 : 2)

V zápase dosud neporažených týmů jsme přivítali celek Loun, se kterým jsme se dosud nestřetli. Od úvodního rozskoku bojovala obě družstva s maximálním úsilím. Po vyrovnaném úvodu se hosté dostali v 6. minutě do menšího náskoku (8:14). Ten se ale našim hráčům podařilo do konce první čtvrtiny srovnat. Průběh druhé čtvrtiny byl již vyrovnaný, žádný tým nezískal větší náskok. V poločase jsme tak vedli tím nejtěsnějším rozdílem. Také na začátku třetí čtvrtiny, i přes velkou snahu obou týmů, bylo skóre vyrovnané. Až v samotném závěru této čtvrtiny se našim hráčům podařilo několikrát soupeře ubránit a po úspěšných útocích jsme získali nadějný náskok (45:37). Ve zlepšeném výkonu v obraně pokračovali domácí hráči i v poslední části utkání a soupeře jsme již k ohrožení vlastního koše prakticky nepustili. Cenné vítězství po kvalitním výkonu.

Body: Pípa 17, Hrabák a Zirm po 13, Němec 11, Salvetr, Martínek a Mareš po 2.
Šestky: 18/10 55%