Basketbal – junioři U19 TJ Slovan Varnsdorf vs BA 2006´ Roudnice nad Labem (listopad 2023)

Netradičně ve středu 29. listopadu 2023 ve sportovní hale ve Varnsdorfu sehráli junioři U19 TJ Slovan Varnsdorf (nadregionální liga, skupina C, 4. kolo) zápas s celkem BA 2006´ Roudnice nad Labem.

Tentokrát to byla hra především na nervy… Kluci chvíli spíš nehráli, než hráli, a Roudnice nasadila prudké tempo, takže během chvíle docela vysoko vedla. Vzápětí došlo k prudké změně, domácí dali najevo svou převahu a překlopili na konci první čtvrti skóre ve svůj prospěch. Stejně pokračovali na začátku druhé čtvrti, jenže časem se zase začala prosazovat Roudnice a na na konci poloviny se hostům podařilo stáhnout na rozdíl jediného bodu… Netroufal jsem si odhadovat druhou půli – ale podle příspěvků na Instagramu (viz níže) to nakonec dopadlo dobře.

Na oddílovém webu:

TJ Slovan Varnsdorf : BA 2006 Roudnice nad Labem – 93:86
Utkání odehrané výjimečně ve středu jsme zvládli o něco lépe než soupeř. Několikrát jsme v zápase vedli o dostatečný počet bodů, ale soupeř nás vždy dokázal dotáhnout. Ve třetí čtvrtině jsme vedli už o 14 bodů, když bylo skóre 72:58. Ale i toto manko soupeř dokázal stáhnout a v poslední periodě jsme několikrát vedli jen o 4 body. Ale koncovku jsme si pohlídali a nedovolili soupeři skóre vyrovnat, nebo otočit.

Body: Ziesemann 31 (2×3), Buben 15, Bulejko 13 (1×3), Jindra 12, Pípa 8 (2×3) Veroněk J. 5, Svatek 4, Kozák 3, Kosejk 2, Veroněk D., Volšička, Mejsnar 0.

TH: 21/10 48%