weby pro nejsevernější čechy

Když se Náhodou sejde Lístek se Čtyřlístkem

Další týden plný koncertů nám začal v pondělí od 17:00 v tělocvičně rumburské ZŠ U Nemocnice, která se naplnila necelými dvěma stovkami hudbychtivých jedinců.
Závěrečný koncert dětského pěveckého sboru Čtyřlístek zahájila jeho přípravka s příznačným názvem Lístek. Žáčci 3., 4. a 5. třídy se uvedli odvážným výkonem, hlasy se jim rozhodně netřásly! Překvapením pro nás všechny byla jejich originální kuchyňská kapela, kde místo hudebních nástrojů posloužily pomůcky kuchyňské.

Hlavním programem odpoledne bylo ale vystoupení Čtyřlístku pod vedením paní Uhrové a Šabatové. Písničky, známé převážně z pohádek, se rozléhaly po tělocvičně a nám, nadšeným divákům, nezbývalo nic jiného než vyndat mobily a natáčet. Došlo i na dojemné chvíle a to při samotném loučení s deváťáky, kdy každý dostal svůj památkový diplom a ještě památnější pusinku. Ano, bez slziček se to neobešlo.

Pokračovalo se zpíváním členů hudební dílny ,,Nové školy“, kde připravená písnička, jako poděkování pro paní učitelky, vyvolala další vlnu dojetí. Závěr koncertu byl věnován folkové skupině Náhodou. Písničky, jejichž autorem byl převážně Tomáš Klus, sklidily velké ovace, největší úspěch měla podle mého jejich nová a zároveň první vlastní písnička, pojmenovaná Snová.

Nesmím zapomenout zmínit hosta, Jonáše Freundorfera, který si s nimi střihnul With or without you od U2. Podle ohlasů těm, kteří ho ještě nikdy neslyšeli zpívat, doslova padala čelist. Máte-li zájem o to, aby Vám také padala čelist, přijďte zítra v 19:00 na koncert do DDM Rumburk, kde vystoupí duo kluků Čechů právě s Jonášem.

Malý pohled na jeviště (foto: Jakub Trmal):

Tagy