weby pro nejsevernější čechy

Mladí umělci na scéně

Podmáčené úterý nám večer přineslo další z várky koncertů, tentokrát to bylo na půdě Domu dětí a mládeže Rumburk. Skupina rumburských gymnazistů se rozhodla přispět do kulturního života ve Šluknovském výběžku, a proto uspořádala koncert, na kterém se představili Jonáš Freundorfer s Matesem a Ondrou Čechem. Vstupné dobrovolné, tak proč si nezpestřit večer?

Plakáty, vyvěšené po celém Rumburku, a s nimi propagace tak říkajíc ,,kde se dalo“ přilákala skupinu 50 lidí, kteří obětování televizních zpráv rozhodně nelitovali. Písnička střídala písničku, kluci se různě prohazovali, takže jsme se dočkali i sólových výstupů. Vyzdvihnul bych podání písně ,,Time of Marian“, kterou si kluci pospojovali z ,,Time of your life“ od Green Day a ,,So Long, Marianne“ od Leonarda Cohena, kreativní schopnost jim rozhodně upřít nemůžu.

Na závěr koncertu byla vytleskána pecka od skupiny Nightwork – ,,Já jsem gay“ a mladí hudebníci odcházeli za bouřlivého potlesku z pódia.

Chtěl bych poděkovat hlavně Jakubovi Trmalovi, který měl na pořádání koncertu lví podíl. Kdyby takových akčních nadšenců bylo více, hned by se nám tu žilo o kousek lépe.

Podvečer hledáčkem fotoaparátu (foto Jakub Trmal):

Tagy