weby pro nejsevernější čechy

Den MAS Šluknovsko = Staročeský jarmark + Jahodobraní

Sobota 9. června 2012 se ukázala jako den velmi náročný. Akcí plno, během dne se vystřídaly snad všechny druhy počasí a teď je třeba se prokousat fotodokumentací, což půjde ztuha… Nejprve snad pro neznalé na vysvětlenou – Den MAS není opak vegetariánství, ale velká sláva pro Místní akční skupinu Šluknovsko. Ta sice na Varnsdorfské Střelnici už nedávno začala pořádat Farmářské a řemeslné trhy, nicméně příležitost, kdy se tu odehrával galaprogram VI. Mezinárodního folklórního festivalu Tolštejnského panství (jehož pořadatelem je folklórní soubor Lužičan z Krásné Lípy a MASka za podpory Ústeckého kraje, Svazku obcí Tolštejn, města Krásné Lípy a Varnsdorfu), nebývá tak často a bylo ji nutno popadnout za pačesy.

Ale pěkně popořadě, od rána. Nejprve na návštěvníky čekal Staročeský jarmark, který zaplnil nejen uličku přímo před Střelnicí, ale také tu přilehlou pod ní, takže bylo nač se dívat a z čeho vybírat. Už během dopoledne začal nultý, zkušební ročník Jahodobraní, který krom nabídky jahodových pochoutek a speciálního jahodového piva z varnsdorfského pivovaru Kocour nabídl i soutěžní klání o nejlepší pochoutku s jahodovou tematikou.

Kolem 10 hodiny začaly prostorové zkoušky folklorních souborů na odpolední galaprogram, ale to už bude jiný fotoset, teď pár fotek z jarmarku:

Tagy