weby pro nejsevernější čechy

Na Kopečku to žije!

V sobotu 9. června se toho dělo opravdu hodně, jedna z těch významnějších akcí byl Festiválek malého umění, jenž se na Kopečku koná již šestým rokem.  Prostranství vedle evangelického kostela na Krásnolipské ulici, odkud je mimochodem nádherný výhled na okolí, začalo žít již v deset hodin dopoledne. První v pořadí vystoupila folková skupina Náhodou, na jejíž tóny nadšeně trsali ti nejmenší návštěvníci.

Následovalo vystoupení dětského pěveckého sboru Čtyřlístek, který sice kvůli menšímu počtu zpěváku trochu zaimprovizoval, ale i přesto jejich písničky v kostele nádherně vynikly.  Abychom si trochu odpočinuli od hudby, vystoupil také Divadelní soubor DK Rumburk se svojí pohádkou ,,Jak rozesmát princeznu“.  Děti i dospělí ani nedutali, posedávali na lavičkách a pozorovali skvělé výkony místních divadelníků.

Program pokračoval až do večerních hodin, k poslechu hrál také AGP band (big beatová skupina Agentury Pondělí), René Habich nebo Zděněk Staněk. K vidění byly romské tance Amare Čave nacvičené sdružením Čačipen, dětské taneční scénky Malu Monte provedené občanským sdružením Cedr nebo tance od tradičního folklorního souboru Dykyta.

V průběhu celého festivalu byly k dispozici stánky s občerstvením, kde jste si mohli zakoupit výborné moravské koláče, palačinky, chleba se sádlem a mnoho dalších laskomin. Ani žízní nikdo neumřel, o to se zase staral stánek pivovaru Kocour.  Nejen to ale nabízel pestrý sobotní den, po celém areálu byly rozesety stánky, ve kterých se prodával včelí med (a ano, byl pravý, neboť byly na ukázku přineseny i pravé včely), ručně vyráběná keramika nebo ozdobné korálky.

foto: Jakub Trmal

Tagy