weby pro nejsevernější čechy

Sekaná na Konírně (druhý díl)

Název by někoho mohl zmást, ale akce Rumburská sekaná není přehlídkou dobrého jídla, nýbrž je to tvrdý rockový festival, na nějž se už sedmým rokem těšily desítky příznivců tvrdší muziky.
Dům dětí a mládeže tentokrát zorganizoval Sekanou na Konírně, kam se v sobotu večer sešlo kolem 120 lidí, aby si poslechli kapely Děčínské panoptikum, Wrata Wot Středověku nebo hlavní lákadlo, kterým byla skupina Tleskač.

Pivo a limo teklo proudem, před pódiem se nadšeně pogovalo, a když se po dohrání všech kapel spustil nečekaný ohňostroj z neznámé zahrady, nálada byla vskutku ,,povznesená“. Na Konírně to zkrátka žilo.

Pro pořádek jsme se zeptali pár jedinců na to, jak se jim letošní Sekaná líbila, co říkají o přesunu na Konírnu a jak se jim líbilo vystoupení kapel. Většina se shodla na tom, že celý ,,fesťák“ byl jednoduše skvělý, výběr kapel se také povedl, zejména zaujal tahák Tleskač nebo klasika WWS. Organizátoři tedy mohou být spokojeni, neboť ani s výběrem místa nesáhli vedle, domácké prostředí Konírny prý dodalo festivalu tu správnou atmosféru.

foto: Jakub Trmal

Další část – foto: Martina Šťastná

Tagy