weby pro nejsevernější čechy

Čechovi opět na pódiu

Akční lidé ještě nevymřeli! Jako důkaz toho uspořádal v úterý 12. června 2012 student rumburského gymnázia Eda Žďánský koncert, který zapadá do dvoudílného cyklu pozdních oslav dne dětí ve Šluknově.
V sále místního kina měla původně vystoupit skupina Náhodou (zdá se mi to, nebo je na všech akcích?), ale jelikož polovinu hudebníků skolila nemoc, bylo vystoupení pojato jako koncert bratří Čechů – Matese a Ondry.

Snaha se musí ocenit, jenže když hodiny odbíjely čtvrt na šest, kinosál zaplnilo všeho všudy 14 lidí, z toho byli 2 vystupující, 1 organizátor, 4 fotografové a 1 pisálek. Hudební představení se tedy neslo v komorním duchu, komunikace publika s umělci byla značná a posléze přišly písničky na přání. I tak dvě bídně zaplněné řady kina nadšeně aplaudovaly a koncert se odehrál v duchu posezení s přáteli (ano, všichni v sále jsme se znali).

Nechci tu nějak rýpat, ale lidé si stěžují na nedostatek kulturních akcí a potom, když už konečně nějaká je, na ně nechodí. Holt, potvrdilo se moje domnění, že ze Šluknova žádná kulturní perla výběžku nebude. A co na samotný koncert říkali dva hlavní aktéři (odlehčený tón autentických výpovědí obou dvou budiž nám odpuštěn)?

Mates Čech: ,,Je to sport, jsem zděšen! Hafo lidí, nervy byly…“

umelecka
foto: Anna Doušová

Ondra Čech: ,,Bylo to krásný, další zkušenost k dobru. Takové hezké úterní odpoledne, jako u nás doma.“

Pokud chcete na vlastní oči vidět, jak vypadají akce ve Šluknově, přijďte se podívat v pátek 15.6. od 15:00 do tělocvičny ve Šluknově. Bude zde probíhat druhá část oslav, která zahrnuje soutěže pro ty nejmenší.

foto: Jakub Trmal

Tagy