weby pro nejsevernější čechy

Ještě jednou do České Kamenice ((XIII. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice 2012 podruhé)

Po prvním dnu, kdy v České Kamenici proběhla soutěž a volné hraní bigbandů, jsem se tam vypravil ještě jednou v sobotu 16. června 2012.  Poslední dobou není až tak velký problém většinu vybraných akcí odchodit a nafotit, jenže pak nějak chybí místo na HDD a čas, kdy je třeba fotky probrat a (povětšinou bohužel vlastními silami) k nim stvořit alespoň pár vět. Takže víkend vezmu trochu zmateně a napřeskáčku.

V sobotu naštěstí počasí opět nezklamalo (s několika večerními výjimkami), takže na změnu žánru v České Kamenici krásně svítilo sluníčko (což na druhou stranu znamená ostré stíny). Dopoledne se městem prošel slavnostní průvod dechových orchestrů a mažoretkových skupin. Soustředění a příprava účastníků proběhla u Domu kultury (tentokrát opravdu mezinárodně – Poláci, Slováci, Němci, Maďaři).

Když nadešel čas, rychlý přesun za kapli nad sídliště. Že nejde o žádné suchary či jednožánrové nadšence se dalo pochopit z toho, že si do rytmu pochodu přes různé orchestry zněly Rolničky, rolničky nebo téma z Mission: Impossible. Jednotlivé kapely a mažoretky se na seřadišti uspořádaly a poté byly v rozestupech vypouštěni na trať k náměstí. Činely řinčely, bubny bouchaly, taktovky pumpovaly, holá kolena se míhala vysoko a hůlky létaly vzduchem. Jak dopadl slavnostní společný monstrkoncert na náměstí nebo pokračování volné scény na náměstí, bohužel nevím – nelze být všude, vyrážím pro -maw- do Srbské Kamenice, vyzvednout ji na místní voříškyádě. Ale o tom až za chvíli.

Tagy