weby pro nejsevernější čechy

Rumburské setkání tanečníků

Odpoledne v rytmu hudby a rozpohybovaných těl.
Pozvánky na akci s názvem ,,RUMBURK DANCE MEETING VOL. III“ mohly upoutat vaši pozornost jak v Rumburských novinách, tak na stránkách Facebooku. Mezi teenagery se o tom hodně mluvilo, očekávání byla veliká. Když v sobotu 16. Června nadešel den D, zdálo se, že akci vše přeje. Diváků bylo přislíbeno hodně, plocha vedle Základní školy U Nemocnice přichystána, ani déšť se neukázal, takže začátku akce ve 14:00 nic nebránilo.

A v čem spočíval celý program? Setkání bylo zahájeno tanečním výstupem dvojice hostů, ti poté usedli i v porotě. Pokračovalo se na improvizovaném pódiu, kde se představovaly dvojice tanečníků, kteří se utkaly v tkzv. battlech. Battly jsou souboje dvou lidí o to, kdo dokáže předvést ,,krutější“ taneční trik v rytmu hudby. Na tyto souboje se mohl zapsat kdokoliv z příchozích, takže jsme viděli rozmanitou škálu talentů. Ačkoliv nejsem příznivcem C-walkingu, Shufflu, Popingu anebo Dubstepu (přesně takhle se jmenují prováděné tance), některé kousky si vysloužily můj potlesk.

Jenže nic není tak růžové, a tato akce se svojí organizací řadila mezi ty horší. Dlouhé prostoje mezi představeními a přisprostlé poznámky pořadatelů na opodál stojící hosty akci moc důstojnosti nepřidaly. Z očekávaných necelých dvou stovek diváků (podle Facebooku) dorazila jen dobrá pětina a celé odpoledne se i kvůli upalujícímu sluníčku propadlo do nevlídné nálady. Teplo bylo opravdu k zalknutí a snad i pro to se těch pár fanoušků tance, co dorazilo, rozutíkávalo po hodině a půl pryč, pryč a pryč.

Za počasí organizátoři nemůžou, ale k mírné nepovedenosti této akce přispěli také svým dílem. Bohužel ohlasy na celé odpoledne jsou více méně negativní, nicméně pořadatelům patří můj obdiv, protože najít zápal k uspořádání takového setkání určitě nebylo lehké.

Fotky od Martiny Šťastné:

Tagy