weby pro nejsevernější čechy

Muzejní noc + Noc skla a světla v Kamenickém Šenově

Blíží se nám dny volna, takže je načase zabývat se kulturní nabídkou. Něco málo už bylo tady, nicméně komu by to nestačilo, nebo by měl čas a chuť, může zaskočit i za hranice Výběžku, třeba do Kamenického Šenova. Tady se totiž bude konat tradiční dvoj-akce, v muzeu i ve škole. Dejme slovo oficiální tiskové zprávě:

Již řadu let je kulturního dědictví v mnoha zemích popularizováno prostřednictvím Muzejních nocí. Kulturní instituce nabízejí netradiční noční prohlídky stálých expozic a výstav, spojených s řadou doprovodných a kulturních programů. První Pražská muzejní noc se konala v roce 2004, od té doby se do této akce zapojilo velké množství muzeí, galerií a dalších institucí.

Sklářské muzeum v Kamenickém Šenově se k projektu poprvé připojilo v roce 2009, od roku 2010 zde probíhá Muzejní noc spojená s Nocí skla a světla ve Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské.

V letošním roce slaví Kamenický Šenov 660 let od 1. zmínky o svém vzniku. V tomto duchu,  proběhne i Muzejní noc. Návštěvníci si připomenou období středověku v panelové výstavce a ve výtvarných dílnách. Těšit se mohou na středověkou hudbu skupiny Jääääär, na pasování rytířem, seznámí se s dobovou technikou tkaní na karetkách. Jako každoročně zde bude prezentovat výtvarník David Wünsch techniku foukání skla nad kahanem, a o tomto víkendu mají možnost ještě zhlédnout výstavu maturitních prací studentů kamenickošenovské SUPŠ sklářské; výstava bude v neděli 24.6. ukončena. Ve 21.hodin se mohou děti připojit k lampiónovému průvodu s nímž společně odejdou ke sklářské škole (lampiony s sebou!). Muzejní noc potrvá do 24.00 hodin.

Další informace:

Helena Braunová, ředitelka Sklářského muzea, tel. + fax 487 767 206, tel. 602 164 493

A protože někteří jsme se byli podívat minule, tady je pár fotek z roku 2011 jako upoutávka, co můžete čekat:

Tagy