weby pro nejsevernější čechy

Gymplácký festival ve Varnsdorfu (GymplFest 2012, podruhé)

Člověk nejdříve nevěděl, co od takové akce čekat. Nakonec ale první ročník tzv. Gymplfestu v režii Gymnázia Varnsdorf příjemně překvapil, zábavy bylo dost a hudby ještě víc.

Páteční odpoledne a k tomu závěr školního roku, už jen to vyzívalo k uspořádání nějaké akce. Tentokráte se toho ujmulo Biskupské gymnázium Varnsdorf (s mnoha dalšími lidmi a sponzory) a uspořádalo festival zasazený do prostor pivovaru Kocour. Celé to vypuklo v 16:30, kdy na vedlejším pódiu začala vyhrávat skupina VšecekPísek. Lidí bylo ze začátku pomálu, ale s ustupujícím sluníčkem se jich trousilo víc a víc.

Další položkou na programu bylo taneční vystoupení Cheerstars Varnsdorf. A kdo by čekal jen mladé slečinky, tak by čekal špatně! Členky pojmenované BabčaSTARS se nedaly zahanbit různými vývrty ve vzduchu a samy to pořádně rozjely. Lepší představu vám vytvoří dole umístěné fotky.

Kolotoč hudby pokračoval dál, na hlavním pódiu se představila mladá (a podle toho, co už dokázala, i talentovaná) skupina KOFE-IN. Právě po ní organizátoři zařadili do festivalu místního zpěváka Marka Relicha (pro ty, kdo neznají, klik sem). Přiznejme si, že skákající holčiny v přiléhavých oblečcích, to bylo pokoukání spíše pro kluky a tak si při zpěvu Marka přišly na své právě nadšené výskající fanynky. Po skončení došlo i na autogramiádu…holt, Mára je naše lokální hvězdička.

Hlavním tahákem večera byla skupiny Traband, to už se pod pódiem trsalo o sto šest. K dostání bylo samozřejmě občerstvení, k podivu bylo všude vidět hlavně pivo. Příchozí bavila i tombola a moderátor DJ Roura, který je už ve výběžku tak známý, že nemá cenu o něm nic dalšího psát.

Pohled na místo činu:

foto: Jakub Trmal

Tagy