weby pro nejsevernější čechy

Ředitel byl v Ostravě, šlapal si tam po hlavě…

Začnu dnes šlehem do vlastních řad (i když tím riskuji vteřinovou výpověď): Zatímco před týdnem byl Pan Ředitel ve Varech a flákal se tam po barech, přece jenom občas obšťastnil čtenáře největšího a nejrozšířenějšího výběžkového internetového komunikačního (tohle je za 5 ze stylistiky…) média několika postřehy (a pan Š. taky, já vím, já vím). Nyní byl Pan Ředitel v Ostravě a asi tam stál na hlavě! Příspěvek žádný, žádná perla, žádný bystrý šleh, takže jsem byl nucen sledovat zprávy České televize (!!!), kde se alespoň občas o Colours of Ostrava zmínili, takže bylo jasné, že se ten (asi nejkvalitnější v zemi) festival vůbec odehrál… Tady u nás bylo bezpochyby událostí týdne zprovoznění meteorologické stanice u Molčanů (dole v Doubici cestou na Chřibskou). Od tejkonc může celý svět sledovat takřka v přímém přenosu, jak tu pořád prší, děsně fouká, je příšernej humáč  a pocitově je ještě o pár stupňů méně, než ukazuje teploměr – plus prognóza na týden vypadá podobně. Že si nevymýšlím, uvidíte po tomto kliku.

Poměrně vtipné je, že ta celosvětová sít domácích meteorologických stanovišť má název „Weather Underground“. To my, stárnoucí post-polo-hipízové, si pamatujeme úplně jiný, levicově teroristický „Weather Underground“ – nebudu to tady rozepisovat, najděte si to na Wiki, ale je to vlastně sranda (i když tehdy to tedy sranda vůbec nebyla). Totiž sranda, spíš je srandovní sledovat, jak určité pojmy dostávají v čase a v prostoru další a další obsahy.

A přesto, že i místní weather undergroundová stanice předpovídá, že bude celý týden stejně, jako bylo minulý týden (vždyť je přece čas dovolených!), doufejme, že bude dodržena povětrnostní tradice, která panu Navarovi na jeho Kyjovský festiválek (20.-21.7.) pravidelně dodává snesitelné počasí. Možná dokonce, že se čtenáři největšího a nejrozšířenějšího výběžkového internetového komunikačního média dočkají i bystrých šlehů Pana Ředitele z tohoto výběžanského „woodstock-číčku“! :)

Tagy