První výhry basketbalových mužů

Basketbalisté odehráli další tři zápasy soutěže a připsali si první výhru v zápase s Českou Lípou. Před ní však měli za soupeře Litoměřice a byla to více než jednoznačná záležitost vedoucího celku tabulky, který vyhrál 115:37 (54:17). Body Horáček 8 (2×3), Beran 7 (1×3), Schilling 7 (1×3), Vakulenko 4 (1×3), Janoušek 4, Šimák 4 a M. Doležal 3 (1×3).

Zápas s Českou Lípou rozhodl excelentní výkon Jiřího Voráčka a chyba v obraně hostí v posledních dvaceti vteřinách zápasu. Po vyrovnaném poločase se domácí dostali do vedení až o téměř dvacet bodů, které ale soupeř dirigovaný ex-prvoligovým rozehrávačem Důrou otočil v poslední minutě na svoji stranu. Pak Českolipští nechali trestuhodně pod košem volného Voráčka, a ten po přihrávce dobře hrajícího kouče Berana zaokrouhlil svůj střelecký účet na 40 bodů a poslal do vedení o jediný bod Slovan. Z následného protiútoku pak mladý Šírek nájezd pod koš už neproměnil a přišla konečně první výhra v soutěži. Těžce vydřená, ale zasloužená. Varnsdorf – Česká Lípa 80:79 (39:35). Body Voráček 40 (6×3), Beran 9 (1×3), Činka 9 (1×3), Relich 7 (1×3), Schilling 6 (2×3), Horáček 5, Šišulák 2 a Unger 2. Slovan vyhrál i poslední duel v Teplicích 70:81.

Celek dorostenců U18 hostil na sklonku roku Litoměřice. V jeho týmu bral na sebe veškerou zodpovědnost jediný hráč, kterého jsme osobně nedokázali zastavovat. Až změna způsobu obrany eliminovala nájezdy soupeře a mohli jsme občas také skórovat proti pohyblivé a bojovné obraně hostů. Varnsdorf – Litoměřice 43:61 (18:39). Body Smrčka 27, Lehroch 7, Ticháček 6 a Šimák 3. První letošní utkání při kalamitním počasí bylo kalamitou i pro domácí tým Chomutova A. Co jsme si předsevzali, to se nám od úvodu dařilo plnit. Byly to především kombinace v útoku nevycházející z naučených situací, ale intuitivně z dobré týmové hry. Vyhráli jsme 58:84 (23:47), body Smrčka 29, Tomek 18, Lehroch 15 (1×3), Šimák 14, Ondrejčík 4 a Holubář 4. V zápase proti pouze snaživému chomutovskému béčku byl stav již 0:47 a naši hráči při takovém vývoji těžko hledali motivaci. Výsledek zněl 27:98 (4:71). Body Lehroch 28, Tomek 20, Ondrejčík 18, Smrčka 14, Dat 8, Miloš 6 a Šimák 4. Ve víkendových utkáních porazili dorostenci tým BK Kondoři Liberec přesvědčivě 47:75 (34:42) venku a 78:45 (49:13) doma.

Kadeti U16 měli doma za soupeře vedoucí Most. Do poločasu drželi krok, ale pak se jim vyfaulovali tři hráči a Mostečtí dosáhli snadno výrazného vítězství 44:97 (27:36). Nejvíce bodů Lehroch 17, Tomek 15 a Sovák 6. S Kláštercem nevyšel vstup do utkání (první čtvrtina 7:24). Změna obrany a přestávka v půli přinesly obrat. Zlepšila se střelba a bylo otázkou času, kdy bude ztráta smazána a zda hráči téměř ztracený zápas vyhrají. To se podařilo a po drama- tickém utkání (poslední čtvrtina 17:5) úspěch znamenal i posun na 3. místo tabulky. Varnsdorf – Klášterec 53:48 (19:34). Body Lehroch 22, Tomek 18, Sovák 10, Kříž 3 a Houngbendji 2. Lednové odvety kadetům úspěch nepřinesly. V Klášterci rozhodl výpadek ve 3. části hry (26:7), hráčům navíc po celý zápas chyběla větší bojovnost a přesná střelba. Výsledek byl 73:39 (30:22). Utkání v Mostu bylo z naší strany vydařenější. Hráči bojovali, dařila se lépe i střelba a domácí museli o vítězství 78:62 (35:27) bojovat až do konce.