VARNSDORF ZAHAJUJE JARNÍ ODVETY JIŽ ZA MĚSÍC

Muži SK Slovan se utkali na domácí umělé trávě se čtvrtým týmem Gambrinus ligy, kterým je Jablonec. Ten přijel až na dva hráče v plné zbroji, a přestože v poločase prostřídal téměř celou jedenáctku, branku se mu Slovanu nepodařilo vstřelit. Naopak domácí měli v prvé části hry dobré dvě příležitosti. Nevyužili je, a tak zápas skončil bezbrankovou plichtou. Sestava: Vaňák – Hyka, Ginzel (46. Vavroušek), Stehlík, Čapek – Kabele (46. Ježdík), Jakobovský, Kotiš, Chod, Jordák (20. Hozda) – Procházka. Trenér Zbyněk Busta utkání zhodnotil takto: „Jablonec přijel téměř kompletní a šance si nevytvářel. My jsme hráli disciplinovaně a dobře v obranném bloku. V první půli si hráči vytvořili dvě dobré šance. Měli je především Ginzel po standardní situaci a pak Kabele po rychlém útoku založeném Hozdou.“ Na dotaz, proč nenastoupilo více hráčů a jaký je zdravotní stav týmu v tomto mrazivém období, trenér uvedl: „Dosud se nám nějaká hromadnější, silnější nachlazení vyhýbají. Jen Křemen byl na operaci s kolenem a Macháček se slepým střevem.“ Áčko hrálo další přípravné zápasy s týmy Borea Dresden (Oberliga-jih) 2:0, góly Ginzel, Stehlík, s Neugersdorfem (Sachsenliga) 1:1, branka Grubhoffer a vyhrálo v Bautzenu (2. celek Oberligy-jih) 1:3 dvěma góly Procházky a jednoho Hyky. Jarní los ČFL zná už své termíny. Slovan zahajuje venku proti béčku Viktorie Žižkov (NE 14.3. od 14.30 hod. v TC Xaverov – UMT) a o týden později se představí doma s Vyšehradem (NE 21. 3. od 15.00).