STOLNÍ TENISTÉ HRAJÍ O POSTUP

Stolní tenisté TJ Slovan A byli po 13. kole na druhém místě děčínského OP a na vedoucí AMBIT Benešov A ztráceli 3 body, které odpovídají jednomu utkání. Do konce soutěže chybí sehrát ještě osm utkání a po dlouhých letech je šance postupu do krajské soutěže. V posledním kole na domácích stolech porazilo áčko družstvo BOSCH CARS Děčín A poměrem zápasů 12:6. Body za domácí Somič 4,5, Strnad 3, Fuchsig 2,5 a Miško 2. Družstvo TJ Slovan B je ve stejné soutěži zatím na pěkném 5. místě. V posledním utkání přivezlo body od SKST Děčín D poměrem 11:7. Body získali: Chlán 4, bratři Žítkové po 3 a Peleška 1. Dle statistiky je co do úspěšnosti na tom nejlépe hráč Somič, kterému patří zatím v okresu skvělé 4. místo. Na 15. místě je Chlán, následuje 16. Strnad a 23. Žítek starší atd. Úspěšnost čtyřher: 4. Strnad, Somič, 15. Miško, Fuchsig a následuje dvojice Peleška, Žítek st. atd.
Vedle okresního přeboru družstev probíhá pro všechny hráče oddílu 37. ročník varnsdorfské ligy hrané také jako 7. ročník Memoriálu M. Rameše za účasti 14 družstev (40 hráčů). Pro srovnání – okresní přebor má 12 družstev a 6 dalších hraje okresní soutěž. O průběžném stavu přineseme zprávu v některém z příštích čísel Hlasu severu. Další akcí našich hráčů bylo odehrání šesti turnajů ve čtyřhře pod názvem GRAND PRIX F1 2009/2010. V turnajích byly dvojice bodovány dle pořadí jako ve Formuli 1 závodních automobilů. Vítězem se stali St. Kroužek a L. Kovář, druzí skončili otec a syn Chlánovi a třetí místo obsadila dvojice P. Exnar a J. Peleška. Sponzoři, občerstvení a ceny byly zajištěny ke spokojenosti všech zúčastněných. Stolní tenisté, jak z napsaného vidno, žijí plně svojí zábavou a dělají tak dobré jméno tomuto sportu i městu Varnsdorf.