weby pro nejsevernější čechy

Mezinárodní projekt Lanterna Futuri

Různých mezinárodních projektů funguje tady u nás ve výběžku mnoho a jedním z těch, co se zabývá mládeží, je Lanterna Futuri.
Zvláštností je, že tu funguje spolupráce tří zemí – Česka, Polska a Německa. Dostat se do Lanterny je možné přes Gymnázium v Rumburku a Varnsdorfu. Z vlastní zkušenosti říkám, že to stojí za to.

První možnost zúčastnit se projektu byla už v březnu tohoto roku, kde veškerá organizace probíhala přes školu. Důležité je asi zmínit, čím se celá Lanterna zabývá. Každý jednotlivý pobyt má svoje vlastní téma (pro představu, naše téma bylo ,,spravedlnost“), kterým se řídí odlišné dílny (divadelní, hudební, fotografická,…). Cíl projektu je ale trošičku někde jinde. Tou hlavní náplní by mělo být poznávání cizích jazyků, kultur a zvyků.

Lanterna Futuri ale nefunguje jen ve školním roce, její pokračování probíhá právě teď, v době prázdnin. Tentokrát je to čtrnáctidenní projekt, jehož výstupem bude turné po všech třech zemích. Někdo si teď asi říká, že na takovéhle věci mu opravdu peníze nepřebývají. Jenže to by byl omyl, za letní Lanternu jsme zaplatili 100 euro, což je v přepočtu nějakých 2500 korun. Zkuste si za to pobýt v nějakém hotelu v Německu, ještě navíc s plnou penzí.

Tento článek vzniknul právě v Großhennersdorfu, kde se s naším fotografem (Jakubem Trmalem) účastním letní štace. Zanedlouho by se tu měla objevit pozvánka na naše představení v České republice, tak neváhejte a přijeďte. Zaručuji, že s mým divadelním umem to bude pokoukání k popukání.

foto: Jakub Trmal

Tagy