weby pro nejsevernější čechy

Ve Vilémově hrála fotbal děvčata, Sparta porazila Krupku

Před ostrým startem letošní podzimní (čtvrté) divizní sezony ve Vilémově se na jejich hřišti střetly ženské týmy Krupky, která zde před absolvovala soustředění a k přípravnému zápasu si pozvala mnohonásobného vítěze ženské ligy, Spartu Praha.
Začátek zápasu měl raketový start a sliboval skoro házenkářské skóre, protože už ve čtvrté minutě vedla Sparta 2:1, nakonec se ale vývoj zápasu zklidnil, děvčata jenom neútočila, ale i bránila a nakonec nikoli překvapivě, ale těsně zvítězila Sparta (z jejíhož kádru hraje osm děvčat za českou reprezentaci!) 5:6.

Vzhledem k tomu, že tu nemáme často příležitost sledovat právě takováhle fotbalová vystoupení, bylo potěšitelné, že přišly skoro dvě stovky diváků, kteří fandili oběma stranám a dokázali ocenit výkony hráček obou družstev.

Tak a tady je ještě pár fotek ze zápasu:

PS. Tuhle sobotu 11/8 se hraje první zápas letošní divizní sezony ještě na hlavním hřišti (Vilémov hostí od 17.00 mužstvo Litovle), od příštího kola se potom bude hrát na vedlejším B hřišti, kde se buduje alespoň provizorní tribuna, na kterou se vejde dvaasedmdestát fanoušků.

Hrací plocha mezi tím projde úplnou rekonstrukcí, vykopáním funkčních drenáží a kompletní obnovou trávníku. První zápas, který se bude hrát na „novém“ by měl být zároveň posledním zápasem letošního ročníku, půjde tedy pravděpodobně o derby s Novým Borem v červnu 2013.

Celkové náklady na rekonstrukci se pohybují kolem 1 200 000 Kč.

Tagy