Reprezentace juniorů v házené vyhrála

alt
    Varnsdorf se po duelech našich fotbalových mládežnických reprezentací s Polskem a Německém před čtyřmi, resp. třemi lety v Kotlině prvně dočkal i mezistátního utkání v házené mezi juniory ČR a Norska díky snaze házenkářských činovníků TJ Slovan Varnsdorf a především Antonína Hozmana, bylo využito pobytu obou reprezentací v nejsevernějším regionu Čech a do varnsdorfské sportovní haly se dojednala tato zajímavá akce. Samotné utkání mělo předehru ve s
skvělém vystoupení tanečníků skupiny E-XTREME CREW, které sklidilo zasloužený obdiv a potlesk. Pak už přišel na řadu slavnostní nástup, hymny obou zemí a čestný „výhoz“ míče do zápasu starostou města Martinem Loukou. Naše mladá reprezentace šla hned v úvodu do vedení a nepřišla o něj po celý průběh poločasu, v němž stále vedla o dvě až pět branek.
   V poločase za stavu 23:18 opět vystoupila skupina E-XTREME CREX a losovaly se ceny podle čísel programů-vstupenek. Prvními dvěma cenami byly házenkářské míče s podpisy hráčů obou repre a jeden z nich předal starosta města vylosované mladé volejbalistce TJ Slovan Varnsdorf Valerii Šmídové. Ta pak musela odolávat zájemcům z řad mladých kluků o míč a nabídka ceny se vyšplhala z 250 Kč až na 500 Kč. Míč však (alespoň po čas zápasu) majitele nezměnil. Dalšími cenami byly hodnotné poukazy na nákup zboží v obchodech sponzorů akce. I po změně stran pokračovala skvělá házená, korunovaná množstvím branek a nedlouho před koncem vedla reprezenace ČR až o devět branek. Osmdesátka diváků se dočkala konečné výhry 40:36 a všichni jistě odcházeli spokojeni s nejen s házenkářským „brankostrojem“, ale především s výkony a nasazením obou reprezentací. Jak sdělil jeden z domácích pořadatelů Martin Rozbora, není nemožné i v příštím roce zajistit do Varnsdorfu podobnou akci.   Text a foto ZdS