weby pro nejsevernější čechy

Víkendové resty (Dřevák, jízda veteránů a rumburské slavnosti)

Tak tedy se zpožděním ještě malý návrat k sobotě 25/8/2012. Najel jsem něco ke dvoum stovkám kilometrů, potom musel vydělat na naftu a teď minireport k akcím, o kterých nebyl čas se znovu zmínit.
Začínal jsem v Lipové na Dřeváku a i když to dopoledne nevypadalo na nějakou óbr návštěvu, sešlo se tu nakonec skoro osm stovek platících návštěvníků. Na plácku před Pytlákem se činila celá řada dřevořezbářů a mezi nimi (letos prvně?) dřevořezářka, které se oháněly pilou stejně zručně jako chlapi.
Další fotky opět na stránkách Deníku.

Už je také jasný další osud soch, které tu letos vznikly.

Ruce, které drží srdce budou převezeny před domov důchodců ve Filipově, Anděl bude umístěn před domov důchodců v Lipové. Zbytek zůstává rovněž v Lipové, o konkrétních místech budou rozhodovat občané městečka.Tradiční setkání veteránů začalo na Šluknovském náměstí, potom se kolona čítající stovku vozidel vydala na jízdu výběžkem(eu) a po zastávkách v Jiříkově a Rumburku zakončila svou pouť u Kocoura ve Varnsdorfu, kde došlo i k vyhodnocení akce a oceněnění vozidel a jejich majitelů. Z pořadatelů jsme vyrazili pouze informaci, že za nejkrásnější automobil byl vyhlášen tenhle luxusní Rolls Royce.

Já bych si ovšem dokázal představit i vyjížďky v téhle Fordce. Připomíná mi ty Steinbeckovy knížky)

Mezi tím už probíhala doubická pouť (o té více TADY) a rodeo v Podluží (článek TU).

Krátkou zastávku jsem věnoval i rumburským slavnostem. Chtěl jsem vidět alespoň kolegu (bývalého scénáristu) Ládka neboli Xindla X a přišlo mi to takové trochu ukecané a pořád stejné. Asi jsem divnej, zbytku návštěvníků, kterých bylo letos 4576 se zřejmě líbilo.

Já si opravil chuť u téhle paní a jejím luxusním uzeném sýru.

PS. Jediná hlídka, kterou jsem cestou potkal, byla tahle. A to mi neva)

Tagy