Vilémov nemá na podzim formu, teď vypadl i z poháru, Sokol Jablonec n.J. – SK Stap Tratec 3:1 (2:1)

Dalších 150 kilometrů štreky máme za sebou, autobus byl plný  fanoušků a jelo se zvesela do zcela neznámého prostředí daleko za Harrachov. Překvapilo nás hezké prostředí areálu, kde je kromě travnatého hřiště i volejbalové hřiště, koupaliště, dětské hřiště a lesopark. A co nás překvapilo ještě více, byl kompaktní výkon nadšeně hrajících domácích, kteří náš tým po všech stránkách přehráli a i když po vyrovnání stavu utkání pěknou brankou Kurela svitla malá naděje pro náš tým, tak brzy zhasla a domácí nenechali 460 diváků na pochybách o tom, že hostit ligovou Zbrojovku budou oni a ne my.

Nejdůležitější minuty zápasu:

2´- chyba Kopřivy v rozehře a nebezpečnou střelu Rudolfa musel likvidovat hostující gólman Vaňák

4´- hosté nechali po rohu na vápně  zcela volného Zonigu a ten obloučkem trefil šibenici – 1:0

23´- domácí v další šanci Vránou, ale Vaňák míč uklidil na rohový kop

29´- dlouhý balón lízl Zelinger hlavou, Kurel obelstil beka domácích a střelou od tyče vyrovnal – 1:1

37´- zbytečná ztráta balónu Kopřivy v rohu domácích, rychlý  protiútok a Rudolf prostřelil Vaňáka – 2:1

44´- pěknou střelu Kopřivy z velkého čtverce domácí gólman s přehledem kryl

První  půle byla kromě desetiminutovky po vyrovnávací brance Kurela v režii domácích, kteří byli důraznější, lépe kombinovali, napadali soupeře a dostávali se daleko snadněji na dostřel Vaňákovi branky. Do druhé půli nastoupili hosté se snahou o vyrovnání a vynucení si alespoň penaltového rozstřelu, ale šikovní domácí mladíci jim to nedovolili a třetí brankou rozhodli zápas ve svůj prospěch.

49´- Brezner si obhodil lehce Zadinu a jeho střela naštěstí skončila na břevně hostující branka

54´- únik Buryánka po levé straně, centr do vápna a střelu Kurela zastavila tyčka domácí svatyně

56´- centr domácích do vápna hostů, kde stál na malém vápně  zcela osamocený Brezner a ten

hlavou pohodlně překonal Vaňáka a bylo rozhodnuto – 3:1

79´- nebezpečnou střelu Parduse vytáhl hostující gólman Vaňák konečky prstů na rohový kop

Hosté  se ve druhé půli snažili o zvrat, ale tentokráte na domácí tým, hrající v pohodě a hnaný jejich zatímní rekordní návštěvou, prostě neměli. U hostů opět dostali, vzhledem k marodce a neúčasti varnsdorfských hráčů, příležitost všichni hráči z lavičky, ale u některých je znát výkonnostní rozdíl a musí na sobě hodně pracovat, aby byli schopni hrát stabilně divizi, neboť je to skutečně velký skok a pro některé velká výzva, ale je to o čase a práci každý sám na sobě. Domácí, kteří vedou bez ztráty kytičky Krajský přebor Liberecka se netají vůlí postoupit do divize a budou-li takto hrát, nejen, že hravě postoupí, ale i v divizi se neztratí. Je vidět, že prakticky všichni prošli ligovým dorostem Jablonce nebo Liberce a jejich fotbalové návyky jsou znatelné. Navíc hrají agresivně, jsou běhaví, vědí o sobě, chtějí hrát fotbal bez nakopávané a co bylo překvapivé – dovolí si klidně dvě tři kličky i v pokutovém území soupeře. Nezbývá než soupeři pogratulovat a popřát hodně zdaru do budoucna.

Sestava Vilémova:

Vaňák – Hyka (ŽK), Jirchář (ŽK), Čuda (46´- Buryánek), Zadina (ŽK), Kopřiva (73´- Loos – ŽK), Očipka (ŽK),

Vavroušek, Nagy, Kurel (ŽK), Zelinger (62´- Vichterey R.)

Chyběli:  Dvořák, Šťastný a Dobeš     Připraveni ještě:  nikdo !!!     Z VDFu byli:  nikdo !!!

Nejlepší hráči utkání:    Rudolf (J) a Vaňák (V)      Diváci:  460 nadmíru spokojených !!!

Rozhodčí:  Langer – Schröter a Požívil      Delegát svazu :   pan Chára       ŽK:   1:6       ČK:   0 : 0

Rohy:  7 – 4  Držení míče:   55% – 45%   Ofsajdy:   5:7 Fauly:  19 – 23  Střely na bránu:  9 – 5  Mimo: 11:4

Trenér:  Šimek        Asistent: Zbončák      Masér:  Maier     Vedoucí mužstva: Sklenář    Zapisovatel: Třešňák