Vilémovu se stále nedaří, SK Stap Tratec – SK Úvaly 0:3 (0:2)

Loňská strategie našeho fotografa: stoupnout si za branku soupeře vilémovských fotbalistů a jenom se snažit zachytit góly, které SK Vilémov střílí letos naprosto katastrofálně selhává. Po čtyřech zápasech sezony mají jediní zástupci výběžku v divizi na kontě jediný bod a po vyřazení z poháru musejí pořádně zabrat, protože se v tabulce propadli tak velice hluboko. Zatím se jedná o jednoznačně nejhorší vstup do sezony.
Tady je úplný referát ze zápasu a pár fotek z prvního poločasu.

Další z nováčků se představil na naší půdě a hned si odvezl vysokou, ale nutno říci zaslouženou výhru. Domácím se nedaří herně, dělají chyby v rozehrávkách, špatně brání a vůbec si nepřipraví jako v minulosti šance, ze kterých by se daly střílet branky. Zřejmě k tomu přispívá i úzké hřiště, neboť oba krajní halvové – Buryánek a Kopřiva nemají prostor pro úniky a připravování šancí nabíhajícím útočníkům. Soupeř, který do Vilémova přijel však velmi dobře bránil i kombinoval a dokázal si vytvářet na rozdíl od domácích dobré šance k zakončení. To nakonec rozhodlo o výsledku utkání.

9´- pěkný centr Kopřivy, ale ani Vavroušek ani Zelinger nedokázali míč sklepnout do branky soupeře

31´- domácí Stehlík špatně odkopl balón a Bozděch neměl problém míč dopravit do sítě Vaňáka – 0:1

34´- centr Kopřivy na Kurela, který se dostal do vápna hostů, kde byl přistrčen, ale sudí to domácími

požadovanou penaltou neřešil….!

37´- dělovka hostujícího Friče z 20-ti metrů skončila těsně nad brankou domácích

44´- únik hostů po levé straně, centr do vápna a domácí bek Čuda si nešťastně dal vlastence – 0:2

První půle byla herně vcelku vyrovnaná, ale hosté dokázali z minima vytěžit maximum. Domácí své příležitosti neokázali proměnit a tak se šlo do šaten za dvoubrankového vedení hostů.

56´- hosté v šanci Regnerem, ale jeho střela šla naštěstí pro domácí mimo Vaňákovu svatyni

59´- chyba Očipky v rozehře a hostující Malík sám nikým nekrytý rozhodl utkání – 0:3

61´- domácí Kopřiva se v dobré šanci ukvapil a střílel jen vedle branky hostů

62´- po Buryánkově přistrčení se ocitl Zelinger v čisté šanci, ale hostující gólman míč vytěsnil

64´- centr Hyky a hlavička Kurela šla opět jen těsně vedle hostující svatyně

69´- trestný kop Buryánka hostující gólman bez problémů chytil

74´- centr do vápna domácích a Malíkovu hlavičku musel likvidovat gólman Vaňák

81´- centr Kurela do vápna hostů, ale Vavroušek v čisté šanci střílel jen vedle branky

84´- trestný kop Hyky vyrazil gólman hostů do pole

Hosté se ve druhé více soustředili na obranu a domácím se začlo více dařit až po třetí obdržené brance, kdy hru trochu oživil L.Nagy. Bohužel už to bylo pozdě a navíc hosté nepřipustili ani snížení skóre. Je to pro domácí bohužel další ztráta na domácím kolbišti a osm minusových bodů je více než varujících. Soutěž však teprve začala a tak je určitě čas vše zlikvidovat a začít bodovat. Věřme, že se podaří kádr doplnit alespoň o dva kvalitní hráče a že se vylidní marodka i ve Varnsdorfu, abychom mohli dostávat alespoň dvě posily k tomu.

Vaňák – Hyka (ŽK), Stehlík, Jirchář, Čuda (ŽK), Kopřiva, Očipka (65-Nagy L.), Vavroušek,

Buryánek (70´- Vichterey R.), Kurel, Zelinger

Chyběli:  Dvořák, Šťastný a Dobeš   Připraveni ještě:  Loos a Zadina      Z VDFu byl:  Stehlík

Nejlepší hráči utkání:  Hyka (V)   a  Malík (Ú)    Diváci:  260 velmi zklamaných diváků !!!

Rozhodčí:  Mrkáček – Krupa a Klupák      Delegát svazu :   pan Štěpánek       ŽK:   2:2       ČK:   0 : 0

Rohy:  5 – 5  Držení míče:   50% – 50%   Ofsajdy:   4:3 Fauly:  15 – 16  Střely na bránu:  5 – 7  Mimo: 6:7

Trenér:  Šimek        Asistent: Zbončák      Masér:  Maier     Vedoucí mužstva: Sklenář    Zapisovatel: Třešňák