weby pro nejsevernější čechy

Z Rumburku do Indie a pak zase zpátky.

Na dvouroční dobrodružnou výpravu Asií, na kterou jsme vyrazili ve čtyřech-my dva – Bára a Rosťa Součkovi a naši dva velcí společníci – baťohy. Posunovali jsme se různě -pěšky, stopem i místní dopravou, stravovali se v lokálních občerstvovnách a bydleli prostě. Tureckem, Íránem a Pákistánem jsme doputovali do Indie, z Indie pak přes Malajský poloostrov, Indočínu a Čínu do Mongolska a nakonec transsibiřskou magistrálou a pěškostopem přes Evropu zpátky domu.  V květnu ve varnsdorfské knihovně proběhlo první vyprávění z cyklu: „Dva roky prázdnin“, kde jste se mohli dozvědět, jak zabalit baťohy na dva roky a co všechno člověka čeká, když opouští západní „jistoty“ a vyráží na toulky do jiného světa. V červnu jsme nahlédli do dvou muslimských zemí – Turecka a Íránu. Nechyběly ani autentické ukázky z deníku a závěrečné promítání fotografií a filmových šotů s lokální muzikou.

Každý měsíc v novém školním roce vás budeme lákat ochutnávkou nejrůznějšího dobrodružství. Do konce roku se ještě stihneme podívat do Pákistánu, kontinentální Indie, Nepálu a indického Ladakhu.

Jak jinak a kde jinde je možné zažít tolik svobody a nezávislosti a zároveň poznat nejrůznější kultury než při pozemní cestě, která protíná země, kde se lidé, barvy i zvyky postupně a plynule mísí? Pojďte se s námi na okamžik vypravit na okružní cestu do Asie, která bude dlouhá, zároveň trochu krátká, ale možná právě proto lákavá, aby vás inspirovala k osobním toulkám.

Připravujeme:

11.9. – Knihovna Varnsdorf – Pákistán

Přijměte pozvání do této krásné a zároveň drsné země mnoha kontrastů a protikladných tváří.

říjen – Knihovna Varnsdorf – Indií křížem krážem

Indii jsme projeli od severu na jih, z jihu na sever, strávili v ní téměř sedm měsíců a ani tak dlouhá doba zdaleka nestačila k důkladnému porozuměni a poznání její kultury…

Bára Součková

Tagy