Divizní Vilémov v přípravě narazil. SK Stap Tratec – FK Rumburk 3:3 (2:1)

V tradičním derby se proti sobě postavila mužstva, jejichž rozdíl co do třídy byl o dvě ve prospěch Vilémova. Na hřišti to však vůbec nebylo znát a na z velké části sněhem a ledem pokryté umělé ploše ve Varnsdorfu sehráli soupeři zcela vyrovnanou partii a rumburští fotbalisté svým velice dobrým výkonem získali mnoha letech alespoň zasloužený bod ze vzájemných zápasů a mnoho nechybělo a mohli mít i body tři.

6´- vilémovský Zadina v první dobré šanci přestřeluje branku rumburského Hadara

9´- Havlova nebezpečná křižná střela šla jen těsně vedle Loosovi svatyně

11´- v další dobré šance se objevil Škyta, ale špatně trefil balón a bylo po šanci Vilémova

13´- únik Zadiny po levé straně, kolmá přihrávka na zcela volného Kopřivu a ten se nemýlil – 1:0

17´- parádní až nečekaný lob rumburského Šotta vytáhl Loos konečky prstů na rohový kop

19´- malý důraz a chyba Vavrouška a Lukacz sám proti Loosovi srovnal stav utkání na – 1:1

26´- Winzigův centr do vápna zkoušel Chorvat Slivič v barvách Vilémova na 2x dopravit do sítě, ale marně

39´- Kopřivův centr mezi beky Rumburka dopravil tentokráte v pohodě Slivič do sítě a bylo to – 2:1

44´- špatnou rozehrávku Očipky vystihl rychlý Šott a šel sám na Loose, ale ten ho zkušeně vychytal

V první půli se hrála zcela vyrovnaná partie a rozdíl dvou tříd nebyl vůbec vidět. Vilémovským hráčům nešla vůbec kombinace a určitě na to měl vliv i špatný povrch, kde ležel zmrzlý sníh, ale to bylo pro oba stejné, takže to neomlouvá. Rumburští hráči díky chybám Vilémovských měli také několik šancí, ale na rozdíl od svého zkušenějšího soupeře je nedokázali proměnit a tak skončil první poločas lépe pro favorita utkání.

58´- vilémovský Jirchář namazal balón Havlovi a ten parádní střelou vymetl šibenici Loose – 2:2 !!!

61´- dobrá střela Dvořáka z 18-ti metrů příliš problémů gólmanovi Rumburka nenadělala

64´- pěkná akce vilémovských po ose – Maier ml. – Dvořák – Kurel ml. a bylo to – 3:2

79´- chyba stopéra vilémovských Šmalcla, hbitý Šott se zmocnil u brankové čáry balónu a jeho

střelu z nemožného úhlu si nešťastně srazil mezi nohama do vlastní sítě gólman Loos – 3:3

80´- pěkná střela Kopřivy zpoza vápna skončila jen těsně vedle rumburské svatyně

82´- dělovka rumburského Chlady z vápna skončila na břevně Loose

84´- ulička Kopřivy na mladíčka Kurela ml., ale ten se této velké šance zalekl a zbrkle ji zahodil

86´- další ulička Kopřivy na Dvořáka, který se ocitl sám před rumburským gólmanem, ale trefil jen tyč !

89´- poslední šance Vilémova k vítězství, ale střelu Dvořáka rumburský gólman lapil

I ve druhé půli to byl vyrovnaný fotbal, kromě posledních pár minut, kdy chtěl Vilémov mermomocí vstřelit rozhodující vítězný gól, ale rumburští se i s trochou štěstí při tyčce Dvořáka ubránili a získali tak nečekanou plichtu. Vilémovu chybělo pár tradičních opor (Hyka, Buryánek, Vaňák, Kurel st., Dobeš či Greňo) a pro nemoc či zranění nehráli ani nově zkoušení Marek s Posnarem. I rumburští představili nové posily a nutno říci, že pokud pod novým zkušeným trenérem Josefem Rákosníkem budou takto pokračovat, měli by se brzy pohybovat na špici 1.A třídy a v budoucnu díky úzké spolupráci s Varnsdorfem asi i výše.

Loos – Winzig, Jirchář, Čuda (46´- Maier ml.), Kopřiva, Vavroušek, Očipka (46´- Šmalcl),

Škyta (46´- Kurel ml.), Zadina, Slivič (46´- Zelinger), Dvořák

Chyběli: Vaňák, Hyka, Buryánek, Kurel, Dobeš, Greňo, Marek, Posnar

Diváci: 30 z toho 10 zklamaných z Vilémova !!! Nejlepší hráči utkání: Dvořák (V) a Šott (R)

Rozhodčí: Böhme – Hejl a Dančo Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 :0 ČK: 0 : 0

Rohy: 3 – 9 Držení míče: 50% – 50% Ofsajdy: 4:3 Fauly: 12 – 11 Střely na bránu: 5 -5 Mimo: 6 – 5

Trenér: ing. Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák