weby pro nejsevernější čechy

Pí*u si mi lízat chtěl! neboli jak to bylo ve Šluknově, Rumburku a Varnsdorfu.

Když oznámí Dělnická strana sociální spravedlnosti své mítingy, tak trochu se očekává, že se něco semele. Policisté mají pohotovost, novináři si ořežou tužky a nabijí baterky do foťáků, někteří přibalí přilby a reflexní vesty. V sobotu (15/9/2012) nebyla ochrana zapotřebí. Vlastně to byla celý den trvající nuda.
Na prvním ohlášeném místě, ve Šluknově, byla jasná převaha policistů v uniformách i v civilu, v Rumburku se stav téměř vyrovnal … předseda strany Vandas svůj projev tak trochu odšumloval, jako na první čtené zkoušce na divadlo, ale on je ten herec, který potřebuje publikum.

To se dostavilo vlastně až ve Varnsdorfu, kde se na náměstí sešly dvě, možná tři stovky sympatizantů, nebo zvědavců, kteří se ale nic nového nedozvěděli. Když projdete hospody kdekoli v Čechách, uslyšíte stejné nářky na situaci na politické scéně. Jenom řešení je jiné. Dělnická strana ústy svého předsedy se snaží naznačit, že jedinou volbou je navolit „dělníky“, kteří všechno vyřeší „nějak“ jinak, bohužel nejsou přesní v tom jak. Pan předseda navíc shání podpisy pro svou kandidaturu na, už brzy volný flek prezidenta republiky, který sice „nemá žádné pravomoci“, ale on by se s tím už nějak vypořádal.

Ve Varnsdorfu následoval tradiční pochod z náměstí do nechvalně známé Kovářské ulice, kde demonstranti vyjádřili názor, že cikáni by měli jít do práce, a cikáni v oknech a na balkonech naznačili, že jim je to úplně jedno.

Varnsdorf bojuje [FOTO] 

Policisté zasahovat nemuseli, členové antikonfliktního týmu schladili několik horkých hlav a šlo se domů.

PS. Ještě k té větě z titulku: opravdu se chvílemi zdálo, že mezi demonstranty a Romy jsou nějaké těsnější vazby, než by se na první pohled mohlo zdát. Zatímco děvčata z oken pokřikovala na některé demonstrujících onu inkriminovanou větu  a zdá se, že tak prozrazovala dosud velmi utajovaná sladká tajemství, (řekl bych že) zcela přesně zvolení adresáti (odborně: potrefená husa) se proti těmto nařčením bránili narážkami a projevy, které se zdráhá i náš velmi liberální web zveřejnit v obavě, jestli se nejedná o pornografii.

Některé věci možná jinak vypadají a jinak jsou. Ostatně, tak je to vždycky.

Tagy