FK Proboštov – SK Stap Tratec 1:2 (0:1)

Nové dresy od pana Suka a řidič velkého BUSu pan Moravec dělají v poslední době divy. Šest zápasů bez porážky, z toho tři venku – to je bilance – v současné době v pohodě hrajícího týmu z Vilémova, který je na jaře zatím nejlepším celkem KP s 18-ti získanými body. Vilémovští kvůli študákům a výpomoci V.Šenovu odjeli jen ve 12-ti lidech, když na střídačce byl jen Stach, který v průběhu hry nahradil zraněného Demkeho, jehož tahala achilovka. Všichni ostatní, to i přes některé ostřejší fauly ze strany domácích dohráli, takže nebylo nutno zápas dohrávat v menším počtu lidí na place.

3´- Jägrova ulička na Buryánka, jehož polostřelu – polocentr gólman domácích vystihl a chytil
7´- dělovku domácího kanonýra Kočího z 25-ti metrů pozorný Vaňak v brance hostů lapil
8´- tvrdá rána hostujícího Krasnického z 20-ti metrů a gólman domácích s námahou vyrazil míč na roh !
14´- chyba domácích v obraně a Vavroušek šel středem hřiště zcela sám na domácího gólmana, klička vpravo se
mu sice povedla, ale jeho slabou střelu do prázdné branky stačil ještě vrátivší se bek vytěsnit na roh !!!
18´- pěkná střela Jägra spoza velkého čtverce šla jen těsně vedle domácí svatyně
20´- hotující Demke se prodral s míčem přes půl hřiště, poslal do šance Buryánka, ale gólman mu míč ukopl !!!
27´- faul na Vavrouška ve vápně a jasná penalta, kterou bezpečně proměnil Kaňkovský a bylo to – 0:1 !!!
33´- průnik Demkeho přes tři beky, ale jeho střelu k tyči stačil domácí gólman konečky prstů vytlačil na roh !
36´- domácí v úniku zkušeným exligistou Sedláčkem, faul Jircháře ve vápně u lajny a nařízená penalta !! Míč si
postavil zkušený exekutor domácích penalt Blažek, ale Vaňak mu robinzonádou jeho střelu k tyči vyrazil !!!
45´- dalekonosnou střelu kanonýra hostů Kaňkovského domácí gólman s námahou lapil
První půle byla jasně v režii hostů, kteří často motali domácím zadákům hlavy a vytvářeli si ze svého tlaku i šance. Bohužel branka do sítě domácích padla pouze z penalty a stejnou šanci domácí nevyužili díky skvělému zákroku hostujícího gólmana Vaňaka, takže šly celky do šaten za těsného vedení hostů.
53´- další obrovská šance hostů, když Buryánek trefil jen nohu beka a odražený balón Vavroušek střílel nad
56´- únik Jägra mezi beky, přesná přihrávka na Buryánka a ten promarnil již třetí tutovku v zápase, když trefil
jen nohu výtečného gólmana domácích a byl z toho další rohový kop pro hosty !!!
61´- přesný centr Vavrouška na hlavičku Hnízda, ale míč skončil jen na horní síti domácích !
62´- sporný faul Čudy u pomezní čáry, dlouhý balón vletěl do vápna hostů a volný Kočí hlavou srovnal – 1:1
69´- parádní dělovka střídajícího Stacha z 20-ti metrů, ale gólman domácích byl opět ve střehu a míč lapil
75´- střelu Jägra odrazil domácí bek před Vavrouška a ten z voleje nedal domácímu gólmanovi šanci – 1:2
82´- dalekonosná střela domácího exbrozanského beka Kopeckého skončila jen nad brankou hostů
Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, hosté měli stále balón na svých kopačkách a bylo jen otázkou času kdy se trefí konečně do sítě domácích. Ti bránili v čele se svým zkušeným exbroznaským stoperem Pešulou zuby nehty a co neukopali oni, zlikvidoval jejich výtečný gólman. Nakonec se trefil parádně Vavroušek a všechny tři body se po zásluze odvezly do Vilémova. Zklamaní domácí fanoušci uznale kroutili hlavou nad výborným výkonem hostů a spolu s početnou skupinkou diváků z Vilémova jim v závěrečné děkovačce i společně zatleskali. Poklonou domácích funkcionářů byla věta – „Tak lepší celek tu na jaře ještě nehrál a byl tu i jasně vedoucí Litvínov !“