weby pro nejsevernější čechy

Policie dopadla sexuálního násilníka, ženám už nebezpečí nehrozí

Ženy ze Šluknovského výběžku mohou být již klidné a houbařská sezóna může pokračovat. Rumburští policisté dopadli po pouhých osmi dnech intenzivního pátrání násilníka, který v úterý 18. září 2012 znásilnil v lese mezi Jiříkovem a Šluknovem devětatřicetiletou ženu.
Devětačtyřicetiletý, již patnáctkrát soudně trestaný muž, většinou pro majetkové trestné činy, uvízl v síti rumburských kriminalistů včera 26. září, a to díky spolupráci řady občanů, kteří kriminalistům předali cenné informace a tipy.

„Spolupráce s občany byla perfektní, poskytli nám velké množství tipů, které jsme jeden po druhém prověřovali. Mezi nimi byl i tip na tohoto pachatele,“ uvedl šéf rumburské kriminálky Jiří Kulhavý.

Muž, který byl již v roce 1989 odsouzen za znásilnění, který se před třemi roky vrátil ze svého posledního výkonu trestu, a který je v současné době v podmínce, nyní čeká v cele předběžného zadržení na uvalení vazby.

„Pachatel se ke svému činu doznal, a svědčí proti němu i celá řada důkazů. Nyní čekáme na rozhodnutí soudce, zdali bude umístěn do vazby,“ uvedl Kulhavý. Rozhodnutí by mělo padnout ještě dnes.

Podle Kulhavého však budou dále prověřovány i ostatní informace, které kriminalistům od občanů přišly, přestože se netýkají přímo zadrženého muže. „Je docela možné, že se mezi těmito osobami skrývají další pachatelé jiných trestných činů,“ uvedl.

Dodal ale, že kriminalisté přivítají informace další. „V tuto chvíli nevíme, zdali se tento muž dopustil jen jednoho znásilnění, nebo jestli jich nebylo víc, a poškozené ženy se jen bály to oznámit. Proto bych rád požádal všechny ženy, kterým se něco podobného stalo, ať se na nás obrátí a pomohou nám pachatele usvědčit a přispět k jeho potrestání,“ žádá Jiří Kulhavý.