weby pro nejsevernější čechy

Stupidita pana soudce z Děčína nezná hranic

Dnes dopoledne rozhodoval jistý děčínský soudce o uvalení vazby na sexuálního násilníka, který 18. září 2012 znásilnil v lese ve Šluknovském výběžku devětatřicetiletou ženu. Rumburští kriminalisté pachatele dopadli po osmi dnech, ve středu 26. září, a pachatel se ke svému činu přiznal. V pátek 28. září, k překvapení všech, soudce zadrženého muže propustil na svobodu.
Je velkým štěstím, že jméno toho soudce neznám. Zašla bych k němu domů a s chutí bych mu řekla tohle:

Vážený pane soudce,

jak můžete nás, normální lidi vystavit takovému nebezpečí a pustit na svobodu člověka, který byl již patnáctkrát (!) soudně trestaný, který si odseděl pár let v kriminále za znásilnění, který se z posledního výkonu trestu vrátil před třemi roky a který teď, před necelými dvěma týdny znásilnil s nožem v ruce jednu z nás.

Normální ženskou, manželku, mámu od dětí. Surově, bezohledně a bez skrupulí si na ní vzal to, co bytostně patří jenom jí. To, o čem jen ona sama může rozhodovat.  Zranil její tělo, zranil její duši, podlomil její sebeúctu, rozdrtil její důvěru v tenhle svět a v lidi, kteří se pohybují kolem ní. Ublížil jí, vyděsil, zničil jí život.

A vy, místo abyste nás před takovýmto bastardem chránil, pustíte ho na svobodu a necháte ho volně pohybovat se mezi námi, normálními, bezbrannými lidmi!

Jak se máme teď před ním chránit?

Jak máme chránit naše dcery?

Jak máme žít v ustavičném strachu, že on opět neudrží svoji chlípnost a svoje primitivní pudy a udělá zas to, co již dvakrát udělal?

Jak máme mít jistotu, že tentokrát svědka svého násilí nesprovodí ze světa, aby zas nebyl dopaden?

Ženu Vás k zodpovědnosti, pane soudce, za bezpečí a životy nás všech!

Vy jste pro nás, pro všechny ženy ze Šluknovského výběžku stejnou hrozbou, jako je onen sexuální násilník.

Podejte si s ním ruce. Díky Vám se nám tady žije zas o něco méně bezpečněji.

Bez jakékoliv úcty k Vám i k Vašemu rozhodování

Gabriela Doušová