SK Stap Tratec – FK Modrá 4:1 (2:1)

Dlouho očekávané derby, ve kterém šlo domácím o potvrzení skvělé jarní formy a zachování si naděje na stříbrnou či bronzovou příčku v konečném účtování Krajského přeboru. Prakticky celý zápas se odehrál na polovině hostů, kteří důrazně bránili v osmi lidech a podnikali jen nebezpečné brejky a nebo hrozili po standardních situacích. Jejich parádní osa s divizními parametry – Podolský – Čapek – Malec několikrát domácím zatopila, ale oproti vypracovaným šancím domácích to byl jen zlomek.

8´- skvělá milimetrová ulička Jägra na Demkeho a ten svou pumelicí propálil gólmana hostů a bylo to – 1:0
17´- výtečná střela šikovného hostujícího Malce z 20-ti metrů, ale pozorný Vaňak ji vyrazil do pole
21´- únik Stacha po levé straně, kolmice na zcela volného Kaňkovského, ale ten jen těsně minul balón
26´- centr Demkeho, míč přistál na hlavičce Kaňkovského, ale ten šel jen těsně nad branku hostů
27´- centr Buryánka našel volného Kaňkovského a ten bez přípravy nedal gólmanovi hostů šanci – 2:0 !!!
31´- trestný kop Demkeho přistal tentokráte na hlavičce Hnízda, ale míč šel jen těsně nad branku hostů
33´- parádní dělovka Tondy Čapka z 25-ti metrů skončila vedle Vaňakovi branky
34´- pěkný centr Demkeho, ale Vavroušek v čisté šanci uklouzl a minul tak prázdnou branku hostů
35´- únik Kaňkovského, dlouhá klička gólmanovi hostů a střela z úhlu šla jen vedle prázdné branky
36´- výstavní ulička Čapka na Malce a ten tváří v tvář nedal Vaňakovi šanci a snížil na – 2:1 !!!
40´- dělovku Kaňkovského z otočky hostující gólman s námahou lapil

V první půli se hrál pohledný fotbal bez zbytečných faulů a divákům se určitě líbil, i když branek v síti hostů mohlo být dvojnásob. Ve druhé půli došlo na obou stranách k několikanásobnému střídání i změnám postů a hosté se snažili o vyrovnání. Vytvořili si však jen jedinou solidní šanci a tak to byli opět domácí, kteří měli šancí víc než dost a dvě z nich dokázal Demke proměnit a završit tak svůj hattrick.

52´- chyba domácích a hostující Veselý mohl v klidu vyrovnat, ale střílel jen vedle Vaňakovi branky
63´- pěkný centr Demkeho do vápna hostů a Jirchář střílel v čisté šanci jen nad branku
69´- slušně mířenou dělovku Jindřicha z 20-ti metrů gólman hostů bez problémů chytá
70´- trestný kop domácích z 22 metrů v podání Kaňkovského vyrazil gólman hostů jen před sebe, ale
dobíhající Buryánek měl k míči trochu daleko, aby jej doklepl do sítě !!!
71´- centr Buryánka na hlavu Kaňkovského, ale gólman hostů míč opět vyrazil do pole !
75´- trestný kop domácích přiťukl Jägra na Kaňkovského a ten z voleje napálil břevno hostů !!!
77´- přesný centr Buryánka a Demke hlavou rozvlnil opět po delší době síť hostů a bylo to již – 3:1 !
80´- další centr Buryánka a Bílek netrefil hlavou odkrytou půlku hostující brány a míč šel jen do boční sítě
85´- ulička střídajícího Kurela a Demke s tečí gólmana hostů završil svůj hattrick a upravil stav na – 4:1 !
87´- na rohový kop Demkeho si naběhl Bílek, ale jeho volej z malého vápna šel jen nad branku hostů !

Ve druhé půli po první šanci hostů již domácí chybu neudělali a hráli i nadále svůj fotbal, na který hosté odpovídali stejnou mincí, ale domácí si vytvářeli při svém tlaku šance, kdežto pokusy hostů končili většinou jen daleko od brankáře Vaňaka. Výborný výkon stopéra Podolského a gólmana Kratochvíla zabránil domácím ke vstřelení dalších branek, ale i přesto byli diváci spokojeni a odměnili své borce tradičním mohutným aplausem a děkovačkou, kterou jim mohou hosté jen závidět.