FK Hrobce – SK Stap Tratec 3:0 (1:0)

Hosté odjeli na poslední zápas jara pouze v jedenácti lidech, když musel na celých 90 minut nastoupit i vedoucí mužstva Petr Kurel. Byl to zápas, ve kterém jim bohužel po ztrátě v Rumburku již o možnost postupu z 2.místa nešlo, ale i přesto bylo o co hrát, např. prémie za výhru, prémie za celkové umístění na bedně, nebo losování trojích kopaček. Bohužel domácí měli asi vyšší motivaci, neboť potřebovali nutně ještě jeden bod k definitivní záchraně. Hosté sice měli optickou převahu, ale příliš šancí si nevypracovali, na rozdíl od domácích, kteří hned tři přetavili v branky a nečekaně hladce vyhráli. Na hostech bylo znát velké zklamání ze středeční ztráty šance v Rumburku, v boji o možný postup z 2.místa.
Nejdůležitější minuty zápasu: f
9´- přesný centr Vaníčka a volej Buryánka šel jen do dobře stojícího beka domácích
14´- dělovku domácího kanonýra Poláka ze 30-ti metrů gólman hostů na 2x lapil
23´- dlouhý aut Buryánka na Kaňkovského, který vypálil z otočky, ale gólman domácích míč vyrazil
27´- chyba hostujícího Čudy a Slavíček v první čisté šanci domácích střílel jen vedle Michálkovi svatyně
34´- rohový kop domácích a zcela volný Půčala střílel hlavou naštěstí jen těsně nad branku hostů
35´- hosté v dobré šanci Kurelem, ale gólman domácích jeho střelu se štěstím nohou vyrazil
37´- parádní dělovka Kurela levačkou šla jen o milimetry vedle domácí tyče
43´- zbytečný faul Bílka ve vápně u lajny a trochu přísná penalta pro domácí, kterou proměnil Polák – 1:0
V první půli to byl vyrovnaný fotbal, hosté působili sehraněji a techničtěji. Domácí se však rvali o každý balón a krátce před odchodem do šaten za obrovského deště, dokázali z penalty o jednu branku přehrát hosty, kterým ten déšť příliš nevoněl. Podmínky na velmi pěkném přírodním pažitu však byly pro oba týmy stejné, takže se nebylo na co vymlouvat.
46´- domácí v další dobré šanci, ale ostrostřelec Kala trefil naštěstí jen Jircháře
48´- trestný kop Kaňkovského z 25-ti metrů skončil jen těsně nad brankou domácích
69´- domácí Štorc v čisté šanci střílel jen těsně vedle Michálkovi svatyně
72´- únik domácího Kaly přes půl hřiště a ten střelou k tyči rozvlnil síť hostů podruhé a bylo to už – 2:0
79´- na rohový kop Kurela si naskočil Bílek, ale hlavou trefil jen gólmana domácích
82´- trestný kop hostujícího Jägra z 18-ti metrů domácí gólman chytá
85´- domácí v dalším z rychlých brejků do odkryté obrany a Hendrich nastřeluje tyčku Michálkovi brány
87´- poslední únik domácích a tentokráte se Hendrich nemýlil a uzavřel konečný účet pro domácí na – 3:0
Ve druhé půli chtěli hosté výsledek otočit, ale inkasovali z brejku do otevřené obrany nečekaně druhou branku. Ani poté se nevzdávali, posílili útok o jednoho obránce, ale to se jim stalo osudným při rychlých brejcích domácích, kteří toho dokázali využít a vstřelit do šatny další rozhodující branku.
Úspěšná sezóna skončila, je zapotřebí rychle zapomenout na poslední dva výsledky, dát se dohromady zdravotně a za měsíc začít s přípravou na další sezónu. Děkujeme všem fanouškům, kteří s námi jezdili na venkovní zápasy, že i přes některé špatné výsledky na naše kluky nezanevřeli a budou pokračovat.