weby pro nejsevernější čechy

Víkend se blíží

Akcí se o víkendu chystá zase poměrně dost, ale tentokrát hrozí tak trochu Výběžanské zpravodajské vakuum. Abyste byli připraveni, tentokrát především textem bez obrázků…
Pan ředitel totiž konečně dotáhl do konce svou myšlenku a reportéři i nereportéři se v pátek sejdou v Doubici na Fabrice, kam po své čtvrteční přednášce v Děčíně dorazí Karel Pešek, by vedl fotoworkhop. Jistě úspěšná akce bude zakončena sobotním koncertem ve prospěch klavichordu (banner tu někde kolem rotuje).

Ostatní mohou třeba vyrazit z Varnsdorfu se členy KMPV na výlet na Lemberk, zajít dopoledne v Krásné Lípě na burzu dětského oblečení a hraček nebo večer do kulturáku tamtéž na Šikulku 2012, kterou tradičně organizuje Čačipen.

Na Křížovém vrchu ve Šluknově se bude soutěžit o nejkrásnějšího a nejlétavějšího draka. Kdo chce, může využít nabídky Dne otevřených dveří v Arboretu Kunratice a vydat se na prohlídky s průvodcem ve 12:00, 13:30 nebo 15:00. Měli by tu být taky trubači, sokolníci a nějaké soutěže pro děti. A je tam také možno vyrazit společně s turisty ze Šluknovského náměstí, sraz ve 12:00.

V Loretě v Rumburku bude zahájena druhá výstava liturgických oděvů z depozitáře Historické ornáty a večer v kostele svatého Vavřince zahraje Orchestr hudebníků Šluknovského výběžku ke cti svatého Františka z Assisi.

Já bych klidně v sobotu vyrazil i do Nového Boru, kde u příležitosti konání sklářského symposia IGS 2012 pořádá znovuzrozený Crystalex Den otevřených dveří.

No a v neděli si v Krásné Lípě můžete zajógovat, ze Šluknova vyrazit na vlastivědnou vycházku v rámci společných výletů Pětiměstí, nebo večer zaskočit do baziliky Panny Marie ve Filipově, kde v rámci 11. ročník mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica zahraje Musica Florea.

Určitě zase nevíme o všem, ale co víme, najdete vždycky v našem kalendáři. A kdybyste náhodou věděli o nějaké akci, která nám v něm chybí, neváhejte nás informovat!

Tagy