weby pro nejsevernější čechy

Svatojiřetínský advent 2015

Třetí adventní víkend je tradičně termínem i pro konání Svatojiřetínského adventu, takže v sobotu 12. prosince 2015 se jako každý rok otevřely dveře zdejší fary ve snaze pohltit nápor těch, kteří dorazili.

Když tak koukám na texty z minulých let, ono by se snad ani nemuselo nc moc měnit. Část prodejců ještě před nějakou dobou seděla v Krásné Lípě, počasí opět krajně nezimní (taky se chystáte sekat trávu?), opět hlava na hlavě, Mikuláš s čertem a andělem, řada stánků tam, kde loni a předloni a předpřed… Ale sem tam i změna. Chybí Lužičan, jsou tu místa, která si z minulých let nepamatuji (že by se tu líhly nové místnosti?), zdá se mi, že je to mnohem víc stolů s nabídkou škol…

Kroužím nahoru dolů, občas se někde zaseknu, občas koukám na vystupující. Ke konci je mi líto gympláckého sboru. Snad je to na videu trochu slyšet, že není nic slyšet – snažili se, ale přes ten okolní hukot a cvrkot lidi ani nevnímali, kdy končí a začíná která písnička a co jsem tam stál, nikdo jim ani nezatleskal… Letos tu tak dlouho jako minulý rok nevydržím, i když jsem si po dopolední cestě přes oběd trochu odpočinul, je toho dost, fotek mám plný foťák, takže na odchod skautské bramboráky a frrrr domů.

Varnsdorfské náhodou:

https://youtu.be/t8G1xjKz-M4

Sbor gymnázia Varnsdorf:

https://youtu.be/Zx1JAODYKxM

Minulé ročníky – rok 2014 ->, rok 2013 ->, rok 2012 ->

Tagy