FK Chomutov – SK Stap Tratec 2:1 (0:1)

K druhému jarnímu mistrovskému zápasu zajížděli vilémovští fotbalisté brzy ráno na supermoderní a zbrusu nový fotbalový stánek do Chomutova s taktikou získat alespoň bod. Mužstvu chyběli dva rychlíci – Kopřiva a Ruszó, stejně jako dlouhodobě nemocný Kurel. První půle byla jasně v režii hostů, kteří mohli vést klidně 3:0, ale ze tří 100%-ních brankových šancí dali jen jednu a tak se čekala těžká 2.půle.
5´- excelentní ulička hostujícího Jägra na Soukupa, který střílel v čisté šanci zbrkle nad bránu !!!
6´- umístěnou placírku Soukupa k tyči z velkého vápna domácí gólman lapil
20´- tvrdou střelu Soukupa z 20-ti metrů pozorný domácí gólman opět chytá
21´- centr Krasnického do vápna domácích a zcela volný Buryánek trefil v další superšanci gólmana !!!
32´- trestný kop domácích z 18-ti metrů v provedení Čížkovského brankář hostů Vaňak chytil
38´- další přetažený centr Krasnického na Buryánka a ten v další tutovce střílí jen do gólmana, ale je
z toho rohový kop, který zahrával Jägr, míč posadil na hlavu Hnízda a bylo to – 0:1 !!!
V první půli byli hosté mnohem lepším celkem než domácí, dobře kombinovali a vytvořili si tři obrovské šance, z nichž až tu třetí vlastně proměnili ve vytouženou branku. To byla škoda, ale bohužel na šance se nehraje, ale na góly a ten padl do sítě domácích v první půli jen jediný, i přesto dával naději.
47´- dlouhý aut domácích do vápna hostů a hlavičku Nového musel Vaňak vyboxovat do pole
52´- obrovská chyba domácích a hostující Soukup se ocitl sám před gólmanem, ale střílel jen do něj !!!
57´- dlouhý balón domácího Čížkovského do vápna hostů a Buryánek si dává „vlastence“ – 1:1 !!!
66´- další centr do vápna hostů, špatný odkop a míč se ocitl u volného Nového, který se nemýlil – 2:1 !!!
69´- dobrou střelu hostujícího špílmachra Jägra z velkého čtverce brankář domácích chytá
74´- trestný kop domácího Doksanského z 16-ti metrů končí na dobře postavené zdi hostů
81´- dobrá střela hostujícího Helma končí opět jen v náruči domácího gólmana
82´- domácí v dobré šanci Doksanský, ale Vaňak byl opět na svém místě a brance hravě zabránil
88´- technicky zahraný trestný kop Jägra přes zeď domácí gólman opět lapil !
Domácí borci vedeni internacionálem Pavlem Chaloupkou byli ve druhé půli již vyrovnanějším celkem svému dobře hrajícímu soupeři a po dvou šťastných brankách již nepřipustili závěrečný nápor hostů a v pohodě dotáhli zápas do vítězného konce. Pro hosty to byl velmi smolný zápas, když darovali obě branky domácím a navíc nevyužili minimálně tři stoprocentní šance. Nedá se nic dělat, musí se bojovat o záchranu dál a věřme, že již v dalším zápase, prvním doma, se zase štěstěna přikloní k nám. Je zde nutno pochválit i všechny tři sudí, kteří odvedli na place absolutní rovinku a tak to mám být. Dojemné gesto udělal celý vilémovský autobus, když zajel do Masarykovi nemocnice na návštěvu za svým borcem – Jirkou Kopřivou. Ten nic nevěděl ani netušil a moc ho to mile překvapilo. Takto se pozná dobrá parta, i když se výsledkově zatím nedaří. Jirko drž se, ať jsi brzy mezi námi a hlavně i na hřišti !!!