Oslabený Vilémov přivezl od lídra tabulky bod! Slavoj Vyšehrad – SK Stap Tratec 0:0 (0:0)

Hosté zajížděli na vedoucí celek v pro ně nepopulární neděli a navíc museli vstávat velmi brzy, neboť odjezd z Vilémova byl stanoven na šestou hodinu ranní kvůli výkopu v 10,15 hodin. Bohužel z pracovních důvodů nejely opory hostů – Hyka, Buryánek, Dvořák a Kurel, který má veškerá svá zranění z umělky šel jen na lavičku, kdyby se náhodou někomu něco stalo a ono se stalo. Z Varnsdorfu s námi nejel kromě Sljiviče a dvou sedmnáctiletých dorostenců nikdo a tak dostali příležitost někteří hráči z lavičky. Nutno říci, že se svého úkolu všichni zhostili velmi dobře, přálo nám štěstí, rozhodčí byli objektivní a tak jsme si odvezli z prvního celku tabulky nečekaný, ale milý a přímo zlatý bodík.

16´- nebojácný průnik Sljiviče mezi dvěma beky domácích, ale gólman jeho střelu srazil nohou na rohový kop

21´- dlouhý  výkop Loose až na vápno domácích tečoval sice mladíček Kučera, ale míč šel mimo branku

26´-  únik Očipky, nešetrné a viditelné sražení ve vápně, ale píšťalka hlavního sudího zůstala němá…..

28´- domácí  v šanci překonali Loose, ale L.Nagy stačil ještě míč vykopnout z brankové čáry opuštěné svatyně

29´- domácí  kanonýrem Kafkou v čisté šance, ale Loos ji vyběhnutím bravurně zlikvidoval a míč vytlačil na roh

38´- chyba domácích obránců a Kučera v úniku nepřeloboval vyběhnuvšího domácího gólmana

První  půle byla na šance kupodivu příznivější pro hosty, i když domácí daleko více drželi balón a měli i mírnou územní převahu. Hosté výborně bránili a to jim přineslo bezbrankovou plichtu do šaten.

58´- tvrdý souboj ve vápně hostujícího Vavrouška neměl daleko k pokutovému kopu, ale hlavní sudí zřejmě

kompenzoval tutéž situaci z první půle. Fuj to jsme si oddechli.

66´- přihrávka Sljiviče do brejku Lorencovi, ale tomu míč v poslední chvíli vypíchl domácí stopér

72´- dělovku domácího borce Kočího z voleje vyrazil pozorný Loos v brance hostů do pole

73´- odražený balón po rohu domácích se dostal ke Kafkovi, ale ten trestuhodně z osmi metrů přestřelil

75´- největší šancí hostů měl M.Nagy, který  se pěkně uvolnil ve vápně, ale jeho střelu k tyči z hranice

pokutového kopu vytáhl skvělou robinzonádou domácí gólman na rohový kop. V téže minutě odstupuje

dnes velký dříč  a asi nejlepší hráč hostů L.Nagy pro křeče a nakopnutý  nárt a přichází za něho Kurel.

85´- domácí zcela rozebrali unavené a v této době již jen zoufale bránící hosty a Kohout přestřelil z malého

vápna zcela prázdnou branku Loose, který byl  mimo…!!!

93´- domácí kopali poslední roh, Loos míč podběhl, hosté reklamovali ofsajd, který však asi nebyl a míč skočil

z malého vápna přes prázdnou branku jen na horní síť a hlavní sudí zápas ukončil – to byla klika !!!

Domácí ve druhé půli vyvinuli obrovský tlak, hosté hru šikovně kouskovali, ale kromě šance M.Nagyho se příliš na dostřel domácí svatyně již nedostávali. Po heroickém výkonu si však i v této okleštěné sestavě dokázali vše pohlídat a s notnou dávkou štěstí vydolovat od Vyšehradských šemíků nečekanou plichtu a přivézt od tohoto hlavního favorita na postup do ČFL nečekaný, ale důležitý bodík. Dík patří i všem třem sudím, kteří dokázali, že i souboj outsidera proti favoritovi se dá pískat resp. řídit na rovinku.