FK Litoměřice – SK Stap Tratec 1:2 (1:0)

K dalšímu těžkému zápasu zajížděli Vilémovští fotbalisté, tentokráte do nejbližší destinace a sice do Litoměřic (pro domácí je to kuriózně do Vilémova naopak nejdelší štreka), kterým vloni unikl postup do ČFL jen o vlásek. Domácí byli jasným favoritem a hosté si toho byli od počátku i vědomi. Navíc jim chyběli – Buryánek, Ruszó, Kopřiva a až na druhou půli dorazil Helm. A právě on byl tím, kdo dokázal několikrát uniknout domácí obraně a připravit pro své spoluhráče i pěkné šance, které rozhodly o otočení výsledku a import tří veledůležitých bodů na Sever do Šluknovského výběžku. Domácí nastoupili s několika hráči, kteří okusili ligový či druholigový chlebíček v čele s nám dobře známým jiříkovským rodákem Vlastou Stožickým, který jim po celý zápas dirigoval hru.

3´- dobrá střela domácího Stožického, ale gólman hostů Ondrka ji vytěsnil na rohový kop
9´- dělovku Grunerta z 25-ti metrů vytěsnil opět pozorný Ondrka v bráně hostů na rohový kop
22´- přetažený centr domácích do vápna hostů a nikým nekrytý Grunert střílí hlavou gól – 1:0 !!!
30´- odražený balón ve skrumáži se dostal ke Hnízdovi, ale jeho střela šla jen do domácího beka !
36´- centr Jägra do vápna domácích a následnou hlavičku Vavrouška vytáhl gólman domácích na roh !
41´- domácí Stožický v obrovské šanci střílí z 12-ti metrů jen nad branku hostů !!!
42´- další zmatek v obraně domácích a Čonka netrefil z 8-mi metrů prázdnou branku – to byla šance !
44´- parádní dělovka domácího Suchého, ale Ondrka ji opět vytěsnil na rohový kop !
45´- centr hostujícího Čonky do vápna a míč z hlavičky Hnízda končí jen v náruči domácího gólmana !

V první půli se hosté osmělili až po první půlhodině, kdy se začali dostávat i na dostřel domácí svatyně. Škoda obrovské šance Čonky, kterou stačil ještě domácí bek vytěsnit z brankové čáry.

47´- únik střídajícího Helma, přistrčení na Soukupa a jeho centr proměňuje Kaňkovský hlavou – 1:1 !
54´- chyba domácích a Čonka hledal nabíhajícího Kaňkovského, ale domácí gólman byl rychlejší !
56´- rohový kop domácích a Stožický trefuje na štěstí pro hosty jen tyčku jejich branky !!!
57´- další průnik Helma a jeho dělovku stačil domácí gólman vytlačit na rohový kop
60´- nebezpečnou střelu domácího Pavlíčka likviduje opět skvělý Ondrka v bráně hostů !
65´- další tvrdá rána hostujícího mladíčka Helma z 25-ti metrů, ale gólman domácích ji lapil !
70´- chyba domácí obrany a Kaňkovský postupoval sám proti gólmanovi, ale trefil jen jeho nohu !!!
75´- výtečná střela domácího Mariče z velkého čtverce, ale Ondrka míč vyrazil do pole !
80´- únik Helma po pravé straně, na milimetr přesný centr a Kaňkovský do prázdné branky – 1:2 !!!
86´- faul (???) Čonky ve vápně hlavní sudí neviděl, ale pomezní ano a byla z toho velmi přísná penalta
pro domácí. Míč si postavil Marič, ale jeho střelu k tyči Ondrka vystihl a míč vyrazil do pole !!!

Domácí borci kupodivu ve druhé půli odpadli, kupili chybu za chybou a chytře hrající hosté toho využili. Výbornou atmosféru na stadionu zvedla svými hlasivkami i početná Vilémovská skupina fandů. Pro Vilémovské fanoušky je to opět více než krásná pozvánka na další domácí zápas, kdy přijede vedoucí celek tabulky a nejžhavější kandidát na postup – tým FK Lovosice.