Překvapení na účet leadra tabulky, FK Vilemov : FK Lovosice 3:2

Za velmi chladného, sychravého a i jinak hnusného počasí přivítal v sobotu 23/4/2016 tým vilémovských fotbalistů na svém hřišti FK Lovosice, které dosud vedly tabulku divize B o šest bodů. No a ve Vilémově překvapivě selhaly.

Začátek zápasu naznačil, že přijel favorit a ani diváci, myslím, si nedělali velké naděje. Na tribuně voněl grog, punč a vánoční (!!!) svařák. Po dvaceti minutách ale hostující brankář po malé domů trestuhodně zaváhal a domácí vedli 1:0. Očekávaný tlak hostů se nekonal ani po přestávce a i když celkem pohledně kombinovali, branku domácích neohrozili. Ti naopak hrozili z brejků a hned dvakrát znovu skorovali, takže na ukazateli skóre ještě pár minut před koncem zápasu svítilo 3:0.

Atmosféra na hřišti zhoustla, nervozita na obou stranách vzrůstala, občas to pěkně zajiskřilo a rozhodčí vytáhl několik karet různých barev.

V posledníc pěti minutách vyvinuli lovosičtí drtivý tlak a i když nakonec snížili konečný výsledek na 3:2, body si z Vilémova nevezou žádné.

Abych nezapomněl, autorem všech tří gólů Vilémova, čili Hattricku, byl Karel Kaňkovský.