weby pro nejsevernější čechy

SvatoMartinský víkend ťuká na dveře

Pár dalších pozvánek na následující dny.
Ve čtvrtek 8. 11. 2012 hraje v aule ve Varnsdorfu japonská pianistka Kyoko Asaka, tak zkuste přijít, ať si zase neuřízneme mezinárodní ostudu… Ještě v dobách černých gramodesek jsme doma měli nějaké nahrávky Japonek a bylo to excelentní.

Pokud to máte blíž severněji, pak v Centru setkávání v Dolní Poustevně můžete na besedu s autogramiádou se známou českou spisovatelkou společenských románů, Hanou Marií Körnerovou (prodej knih na místě zajištěn).

Sobota patří ve VDF (v městské knihovně) 10. ročníku Knižních minitrhů. Program mají přebohatý, časový rozpis najdete v našem kalendáři, teď jen slovní návnada:

Těšit se můžete na výstavu a prodej knih, výrobků místních šikovných prodejců, spolků, sdružení. Můžete návštěvu spojit s předvánočními nákupy, je to akce pro celou rodinu. Pro děti je připraven tvořivý program ve spolupráci s Nobilis Tilia, Lesní škollkou Lužnička, Keramickou dílnou a dětským oddělením městské knihovny. Na místě uvidíte : Knihkupectví Kalivoda, Horáčková, Antikvariát, Klub českých turistů, České Švýcarsko, Spolek T. Haenkeho, MIC Varnsdorf a Rumburk, Domov svaté M. Magdaleny, Čokoládovna Mana, Na Křižovatce, N. Dušková – Bižuterie, Klára Fabiánová – dílna Jonáš, Drobné radosti, p. Anna Pytlíková, Šperky z korálků p. Jana Bilá, Alena Sirotná, Marie Řípová, Dárky z věžičky, Keramika z Poustky, Drátenice, pletené zboží, Keramika Egerová, Malované obrázky Zita Tončevová.

(Ne)zištně doporučuji nepřehlédnout Čokoládovnu. A pochopitelně za pozornost stojí další díl přednášek o výletě manželů Součkových po Asii.

Zajímavé věci se dějí také v Mikulášovicích, tam se bude světit kaplička, s jejíž obnovou pomáhali Českolipáci.

No a pokud budete někde tam nahoře, nepřehlédněte Hurvínka.
Jo, taky ve Šluknově se můžete zastavit, budou tu mít na zámku další vernisáž (a třeba si z ní stačíte odskočit na 8. ročník Akademie ZUŠ Šluknov v místním kulturním domě).

A pro přespoláky připomínáme, že Svatého Martina uvítají i na zámku v Horní Libchavě.

A večer můžete zakončit v mozkových lázních na Fabrice na Dekadentfabric (dekadentním večírku se svatomartinskými víny a zajímavými lidmi – Mikoláš Chadima, Ivan Bierhanzl, Otto M. Urban, David Cajthaml).

A to už jsme skoro v neděli, kdy si konkurují dva průvody.

Něco si vyberte a počasí nepočasí, hajdy ven. A ať se nikdo neopováží tvrdit, že se tu nic neděje (to se nám všechny akce do pozvánky ani nevešly)!

Tagy