FK Český Brod – SK Stap Tratec 3:2 (2:0)

Hosté zajížděli na půdu jednoho z nejlepších celků divize s cílem pokusit se překvapit a urvat třeba i jeden bod. Domácí nastoupili s řadou velmi zkušených i exligových borců a jejich hru dirigoval do svého vystřídání především Ondřej Walter, který hrával stejně jako Fikejz i za druholigový Varnsdorf. V první půli byli domácí výrazně lepším celkem a hosté se jen bránili a občas podnikli nějaký ten výpad, ale bez výraznější šance. Zato domácí spálili ještě nejméně tři tutovky. Ve druhé půli však po vystřídání domácího špílmachara Waltera došlo k obratu o 180 stupňů a mnoho nechybělo a hosté tříbrankový propad srovnali event. otočili ve svůj prospěch.
10´- trestný kop domácích zahrával zkušený plejer Medek z 18-ti metrů přes zeď, ale míč šel vedle !
20´- chytrý lob domácího středopolaře Waltera šel naštěstí pro hosty jen těsně nad branku Ondrky
23´- únik domácích po straně, přesný centr do vápna a Kacafírek nechytatelnou střelou dává na – 1:0 !
33´- domácí v dalším nebezpečném úniku a velezkušený kanonýr Fikejz trefuje jen tyčku Ondrky !
34´- nešťastný faul Vavrouška u postranní čáry a penaltu domácích proměňuje Kacafírek – 2:0 !!!
36´- odražený balón přistál na noze hostujícího Jägra, ale jeho první střela za hosty jde vysoko nad !
V první půli to byla hra kočky s myší. Domácí byli výrazně rychlejší na balónu a měli skvělý přechod do útoku, když jim pomáhali oba rychlí krajní beci a přečíslovali tak obranu hostů. Hosté se snažili pozorně bránit, ale dvěma brankám se nevyhnuli. Ve druhé půli se očekávalo, že domácí dají hostům, stejně jako na podzim u nich bůra, ale stalo něco, co nikdo z přítomných nečekal.
47´- domácí Stejskal se dostal z ničeho nic do čisté šance, ale Ondrka se vyznamenal a zlikvidoval ji !
54´- únik hostů a výstavní dělovka Helma těsně minula domácí svatyni, i když vzadu číhal volný Kaňka
55´- další čistá šance domácího Fikejze, kterou opět skvěle likviduje hostující gólman Ondrka
57´- chyba hostů u postranní čáry a zkušený Walter přehazuje gólmana Ondrku i z úhlu a je to – 3:0 !!!
65´- dlouhý aut do vápna domácích a Helmovu střelu srazil domácí bek na rohový kop !
66´- přetažený centr Jindřicha a parádní volej stopéra Jircháře znamená snížení hostů na – 3:1 !!!
67´- ulička Jägra na Jantače a ten byl stažen ve vápně, ale píšťalka hlavního sudího zůstala němá !!!
Škoda, přeškoda – toto se dalo pískat, stejně jako v první půli na hosty – pane sudí !!!
68´- domácí v šanci Kacafírkem, ale ten střílí vysoko nad branku Ondrky
79´- přesný centr Kopřivy na zcela volného Jantače, který v čisté šanci hlavou minul domácí branku !!!
81´- další Kopřivova nabídka, tentokráte na Helma, který opět v čisté šanci hlavou minul svatyni !!!
85´- chyba domácího gólmana a Kaňkovského střelu vyráží bek rukou. Jasná červená karta a penalta.
Tu bez problémů proměňuje hostující kanonýr Kaňkovský a snižuje na – 3:2 !!!
88´- odražený balón ze skrumáže před domácí brankou jde na nohu Jägra, ale jeho střela míjí branku !
91´- stejná situace a Tomáš Jägr opět netrefil balón tak jak chtěl a míč skončil těsně vedle !!!
Domácí udělali obrovskou chybu, když vystřídali do té doby nejlepšího hráče na hřišti Ondřeje Waltra cca v 60.minutě hry. Hostům narostla po Jirchářově brance křídla a začali domácí přehrávat. Ti začali kupit chybu za chybou a nebýt neodpískané penalty na Jantače a dvou neproměněných stoprocentních šancí hostů, mohlo dojít nakonec k překvapení, které nečekal po první půli ani ten největší Vilémovský fanoušek.