weby pro nejsevernější čechy

Bylo nás dvacetdva

17. XI.. Státní svátek. První sobotní brigáda na klášteře. Přikázané časy nástupu a pohoda. Objevený portál nad vchodem do kaple a příkazy pana restaurátora. Šluknovští cikáni přijíždějí taxíkem.
Dobroty od Málků. Děkujeme. Přesazené pivoňky. Úklid zahrady. Va a neva. Otloukání omítek ve sklepě. Zkoušení s kytarou. Věšení venkovní nástěnky alias Borovkovina. Jiříkov, Londýnská. Úklid všeobecný. Broušení dveří. Pane učiteli tady máte od nás čokoládu, že se o nás tak staráte. Topení v darovaných kamnech tedy Vomelovina. Dorty z cukrárny. Brabčákopřekvápka. Kafe a čaj. Po ránu skákající konverzace s Jitkou. Po tak dlouhé době. Aladar a Matěj. Po včerejšku. Peníze se slévají v okovy, kterými je spoutávána dělnická třída.

Pracuje se zdarma. Bohoslužba třicáté třetí neděle.

Vespere. Povedená sobota. 7.30 – 18.00. Telefon: „Paní učitelko Matěj brečí, že nechce jet k babičce, že má tu vaši brigádu…“ Živá slova: „Já se omlouvám, že jdu pozdě, ale celou cestu jsem běžel.“

(Stále ještě sobota 7.32, Aladar.) Živá slova II: „A vy jste se sem dostal na nějakou umístěnku, nebo za trest?“ (Neznámí návštěvníci Bohoslužby.) Oběd: Polévka se smaženým vejcem, guláš, koláčky.

Cena nula. Ano rok 2012, krize, všude kolem plno nadávajících a komunisti na kraji. Mytí oken a dveří. Člověčí blízkost. Rozbitý dům, plány a naděje. Schrödingerův institut. Loď na vlnách. Brigády na klášteře až do vánoc vždy ve středu a v pátek. Další sobotní taškařice 1. prosince. Advent trošku jinak.

Tedy ADVENT.

Pro výběžek.eu, Jiří Bukvičák, Teplákov nad Sprévou