Běh Rumburské vzpoury

V sobotu 18. června 2016 proběhl v Rumburku již tradiční 38. ročník lesního půlmaratonu Běh Rumburské vzpoury, který pořádala místní AC Rumburk.

Sešla se slušná parta nadšenců běhu, aby si zazávodili v těchto kategoriích: muži, ženy půlmaraton (21097 m) a štafety 5×4,2 km. Přestože zpočátku slunečné počasí vystřídal déšť, neubralo to sportovcům dobrou náladu. Nejlepší mužská štafeta (Karel Valenta, Jan Koštejn, Štěpán Skopový, Pavel Herman, Jakub Zajíček) doběhla v čase 1:12:45, první ženská štafeta (Nedvídková Pavla, Hladíková Andrea, Čurdová Markéta, Dušková Naděžda, Svobodová Markéta) byla v cíli v čase 1:30:34, nejlepší ženou byla Šárka Valachová s časem 1:59:16 a vítězem mužské kategorie se stal Michal Šandera, který proťal cílovou pásku v čase 1:20:59. Kompletní výsledky naleznete v co nejbližší době na facebookových stránkách AC Rumburk.