weby pro nejsevernější čechy

VLADIMÍR SVOBODA – OBRAZY

Rádi bychom Vás pozvali na novou výstavu v ambitu českolipského muzea. 14. 9. 2016 od 17.00 otevřeme vernisáží výstavu Vladimíra Svobody nazvanou OBRAZY.

VLADIMÍR SVOBODA /nar.1951 v Praze/

Jako syn významného českého sochaře vyrůstal v prostředí, které ho mnohému naučilo. Pomáhal svému otci v ateliéru od návrhů po realizaci děl a účastnil se i instalací děl v galériích i v exteriéru. Tato škola života ho velmi obohatila, ale nakonec se vydal svou cestou. Nejprve se vyučil leteckým mechanikem a po vojně nastoupil na Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze na Žižkově a začal sám tvořit – malovat, navrhovat plakáty, později restauroval kovové plastiky. Od roku 1990 se pak už věnoval jen malbě, maloval a dodnes maluje výhradně oleje na plátně.

Vladimír Svoboda navazuje celým svým dílem na bohatou tradici českého krajinářství. Jeho malba je plná kontrastních i jemných tahů štětcem a je výrazem jeho melancholických nálad. V jeho dílech objevujeme soulad skutečného vidění krajiny, fantaskních představ a imaginací, zachycuje harmonii i napětí přírody a snaží se hledat a odkrývat její poselství. Vladimír Svoboda v posledních letech tráví stále více času na českolipském venkově a to se také projevuje v jeho tvorbě. Zážitky spojené s pozorováním přírody, jejího řádu a hlubšího smyslu, přenáší do své tvorby a především do jeho typické vytříbené tlumené barevnosti. Jeho niterná koncentrace se prohlubuje.

Nechte se tedy unášet tvorbou Vladimíra Svobody a staňte se součástí jeho niterného světa už na vernisáži 14. 9. od 17.00 hod

S pozdravem a přáním pěkného dne

Jana Jermanová Jakubská

Oddělení výstav a propagace

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

Nám. Osvobození 297, 470 34 Č. L.

Tel.: 487 824 145

www.muzeumcl.cz

Tagy