weby pro nejsevernější čechy

Jennifer Batten ve Varnsdorfu

Na 15. října 2016 je připravován koncert kytaristky Jennifer Batten na sále Lidové zahrady ve Varnsdorfu.

Inu, možná si teď někteří říkáte „No a?“ Hele, a kolika z vás před pár lety říkalo něco jméno Laurence Juber? A padli jsme z něj tady u nás ve výběžku nakonec všichni na zadek, ba dokonce opakovaně po pár letech znovu. Takže vezměte na vědomí, že Standa Barek tentokrát vezme do našich končin Jennifer Batten, která je dle jeho slov fenomenální kytaristkou, která hrála třeba s Michaelem Jacksonem a Jeff Beckem.

Ano, je to ta Jennifer Batten, která hrála na nejslavnějších turné Michaela Jacksona.

Jennifer Batten si nevystačí s jedním hudebním žánrem a pohybuje se tak od rocku přes metal, fusion až k funky. Hrála v mnoha různých kapelách a dlouhodobě spolupracovala s Michaelem Jacksonem, který si ji vybral mezi zhruba stovkou kytaristů pro svou Bad Tour. Později ho doprovázela také na celosvětových turné Dangerous (1993) a HIStory (1997). Kromě Jacksonovy skupiny hrála také společně s kytaristou Jeffem Beckem, se kterým na koncertech odehrála několik legendárních improvizací a natočila 2 CD. Sólově vydala zatím 5 CD a zabývá se také výukou elektrické kytary. K výuce kytary vydala několik publikací. Její workshopy jsou známy vynikající úrovní. Vystupuje většinou sólově a její one-woman-show má multimediální charakter. Na pódiu má plátno a ke každé skladbě má krátký film. Doprovází ji nahraná kapela. Jennifer je odbornicí na technické přístroje související s kytarou, takže její koncerty mají vysokou zvukovou kvalitu.

Občas spolupracuje s dalšími hudebníky, v nedávné době např. S Uli Jon Rothem ze skupiny Scorpions.

www.jenniferbatten.com

Koncert se koná v rámci festivalu Kytara napříč žánry s finanční podporou Ministerstva kultury ČR a Svazu autorů a interpretů.

A jak Standa Barek dodává, slyšet Jennifer Batten je možné i na jednom domácí audionosiči – „Nahrála se mnou jednu skladbu na mém novém CD Stanislav Barek and Friends. Kromě toho mi tam nahráli něco ještě Norbi (Kovács), Olin (Nejezchleba), Laurence Juber (odkazy viz výše v textu), P. D´Agostino, Tommy Emmanuel a Steve Adelson.“

A kdo pamatuje rok 2011 u Kocoura ve Varnsdorfu, pro toho ještě pozvánka – „8. 11. 2016 připravuji koncert amerického kytaristy Adama Raffertyho v Dolní Poustevně, tak si to nenechte ujít!“

S využitím materiálů Standy Barka a Jennifer Batten.

JENNIFER BATTEN BIOGRAPHY

The buzz on Jennifer Batten rose from the guitar underground, and the guitar magazines promptly began chronicling her savvy musicianship and highly original approach to the electric guitar.

A major turning point came when she was selected from over one hundred guitarists to play in Michael Jackson’s highly skilled band which toured the world for one and a half years playing for over four and a half million people. In 2012 Sony released an exciting live Wembley Stadium show DVD as part of their BAD 25th anniversary package.

Jennifer wasted no time after the” Bad” Tour’s grand finale, diving into work on her debut album with renown producer (and xStevie Wonder guitarist) Michael Sembello.

Upon “Above, Below, and Beyond’s”, release in the spring of ’92, she was asked again to join Michael Jackson for his upcoming „Dangerous Tour“. In January ’93, she joined Jackson to partake in Superbowl XXVII’s half time entertainment which aired to one and half billion people in 80 nations. It was the largest audience in television history.

Her follow up CD „Momentum“ which was heavily influenced by world music, was released just before she left for Michael Jackson’s final global tour in support of the HIStory CD in 1997.

In the spring of ’98 Jeff Beck asked Jennifer to join his band. They joined forces for 3 years on the CD’s „Who Else“, and “You Had It Coming” which were both supported by world tours. A DVD is available of this collaboration entitled “Jeff Beck Live in Tokyo 1999”.

Jennifer has authored two music books and has released free solo CD’s venturing from world beat and rock n roll, to electronica. The last CD “Whatever” is also accompanied by a 90 minute DVD which includes some of the visuals from her one woman multimedia show where she plays guitar in synch with her self made projected films, as well as unreleased music videos, and a guitar lesson.

During 2011 she did a guitar residency for the Cirque Du Soleil show “Zumanity” in Las Vegas.

In the last few years she joined forces with truefire.com to record instructional DVD’s/ downloads. She currently has a rock soloing course, a rhythm course, and the latest release is called “Ultra Intervallic Licks”. Upcoming projects include recording aTruefire DVD in a new artist lick series, on Jeff Beck. She’ll also join Beck at the Hollywood Bowl Aug 10 2016 for a special “50 years of Jeff Beck” concert.

She continues to tour the globe in various formats, from bands, to solos shows, to clinics, and master classes.

In Jan 2016 she received the She Rocks “Icon” award and recently also was inducted into Guitar Player Magazine’s “Gallery of the Greats”.

Her first tour of 2016 is with Uli Jon Roth and Andy Timmons and is called The Ultimate Guitar tour.

Pár videí k poslechu

Za mlada:

https://youtu.be/kng1oTF9img

S Michaelem Jacksonem:

https://youtu.be/KoVoUYeOf5g

https://youtu.be/AQO2fi-UJxo

Současnost:

https://youtu.be/2rC-NugX1mQ

https://youtu.be/x4UNf3407Q4

Tagy