SK Stap Tratec – FK Bílina 2:0 (1:0)

Domácí borci, kteří jsou zatím stále v horší polovině tabulky KP, chtěli ubývajícímu publiku na jejich stadionu předvést po měsíční pauze, že fotbal nezapomněli a že chtějí v brzké době opustit tyto spodní nepříjemné pozice. I když byli opět nekompletní, dokázali si vytvářet dobré šance a dvě z nich proměnit, na rozdíl od soupeře, který šance měl také, ale většinou je zahodil nebo narazil na Vilémovskou ikonu v brance – nestárnoucího Martina Vaňaka, který si zaslouží absolutorium za předvedený výkon.
Nejdůležitější minuty utkání:
5´- pěkná střela hostujícího Burana skončila těsně vedle domácí svatyně
9´- brejk hostů a Kotěšovský šel sám na Vaňaka, ten mu zmenšil úhel a míč šel jen vedle tyčku ven !
11´- rohový kop Havla přizvedl bek hostů na hlavu Vavrouška, ale míč šel jen nad bránu
17´- domácí Kurel po přihrávce od Jägra v sólu, ale míč si na poslední chvíli ukopl a bylo po šanci !
25´- únik Buryánka po levé straně a jeho přihrávku vypíchl bek hostů rukou a byla z toho penalta. Míč
si postavil kanonýr Kaňkovský a nechytatelnou ranou pod břevno otevřel skóre zápasu – 1:0 !!!
27´- dobře zahraný trestný kop domácích v podání Jägra, ale gólman míč vyrazil do pole
33´- super akce domácích a nadějný nováček Čurgali střílel z čisté pozice jen vedle brány hostů !!!
35´- další dobře kopnutý trestný kop domácích v podání Havla skončil jen těsně vedle brány hostů !
39´- špatně vhozený aut domácích a bleskový nákop na Kotěšovského, kterému jeho sólo Vaňak chytá !
44´- přesný centr Buryánka na Havla, který „zazdil“ další čistou šanci střelou z voleje vedle brány !
45´- ulička hostů a Pavlíček šel sám na Vaňaka, ale ten jeho superšanci bravurně zneškodnil !!!
V první půli se diváci bavili fotbalem, jedna hezčí akce na obou stranách střídala druhou, byly z toho i tutovky a tak se stadion skutečně nenudil. Škoda neproměněných šancí domácích, ale na druhou stranu i hosté měli tři super šance. Do šatny se šlo tedy za hubeného vedení domácích a všichni přítomní fanoušci Vilémovského týmu byli nadmíru spokojeni.
54´- únik Buryánka, přetažený centr na hlavičku Kaňkovského, ale gólman hostů mu ji lapil !!!
63´- ulička Havla a Kurel šel sám na gólmana, ale střílel jen těsně vedle svatyně hostů !
65´- hosté z ničeho nic v další čisté šanci Tůmou, ale ten střílel zbrkle jen nad bránu Vaňaka !
68´- obrovská chyba hostů v rozehře a Kopřiva šel sám na gólmana a střelou k tyči zvýšil na – 2:0 !!!
74´- další parádně kopnutý roh Havlem na hlavičku Jircháře, ale míč šel jen vedle brány hostů !
83´- znovu šance po rohu Havla a znovu Jirchářem, ale tomu utekl balón od nohy a bylo po šanci !
88´- domácí Kopřiva v další čisté šanci, ale střílel jen těsně vedle hostující brány !!!
Zápas se ve druhé půli přeci jen vyvedl lépe domácím, kteří měli další výborné možnosti vstřelit nějakou tu branku navíc oproti jediné možnosti hostů. I přes spousty neproměněných šancí se zápas všem přítomným líbil, měl svou kvalitu a úroveň hodnou KP. Závěrečná děkovačka hráčů s diváky byla opět po dlouhé době dojemná a všichni diváci si ji ve stoje moc a moc užívali. Vynikající výkon podali i všichni tři sudí, kteří předváděli naprostou rovinu na obě strany a tak to má být. Hosté nehráli špatně, ale doplatili hlavně v první půli na neproměňování svých brankových příležitostí, kterých měli také dost.